Широківський голова замовив колишньому однопартійцю будинок для сиріт за 17 мільйонів

Широківська сільська рада уклала угоду з ТОВ «Будівельна компанія «Карат» на будівництво малого групового будинку за 17 мільйонів гривень.

Про це повідомляється в системі електронних закупівель “Прозоро”.

Переможець має до кінця 2022 року звести на вул. Садовій саму будівлю, провести до неї комунікаційні мережі (водопостачання, каналізація, електроосвітлення, вентиляція, опалення) виконати внутрішні та зовнішні оздоблювальні роботи.

Конкурентами ТОВ «Будівельна компанія «Карат» на тендері були ТОВ Фірма «Реконструкція та будівництво» та ТОВ «Строгаз» з дорожчими на 87 тис. грн та 132 тис. грн пропозиціями відповідно. Під час аукціону жоден учасник ціни не знижував.

Фірма «Реконструкція та будівництво» та ТОВ «Строгаз» серед тендерних документів не надали перелік техніки та працівників, що унеможливлює порівняння їхніх пропозицій на предмет узгодження. 

ТОВ “БК “Карат” належить Юрію Зенкіну, керівник – Сергій Заруба. Останній разом з Юрієм Ружиним є співзасновниками ГО “Громадська варта Запоріжжя”. Також Заруба на місцевих виборах 2015 року балотувався до облради від “Радикальної партії Олега Ляшка”, де першим номером в списку був Ружин (останній також балотувався від цієї партії у мери Запоріжжя). Дружини Заруби та Ружина володіють ТОВ “ТВП Капітал-буд”.

Голова Широківської сільської ради Денис Коротенко у 2015 році став депутатом Запорізької обласної ради від “Радикальної партії Олега Ляшка”. Після обрання головою Широківської ОТГ у 2017 році, Коротенко вступив до лав партії “Солідарність – Блок Петра Порошенка“.

Договір на будівництво групового будинку підписував сільський голова Денис Коротенко та директор “БК “Карат” Сергій Заруба. 

Вказаний підряд – це найдорожча закупівля Широківської сільради. Гроші на будівництво виділила держава у вигляді субвенції. 

Малий груповий будинок – форма закладу, у якому виховують сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Альтернатива інтернатам та дитячим будинкам. Поряд з дітьми перебувають вихователі, які мають допомогти підопічним адаптуватися у соціумі, навчати побутовим справам.

фото: https://adm.dp.gov.ua/news/u-petrikivci-vidkrili-malij-grupovij-budinok-dlya-ditej-sirit