Прокурорам не дозволили відвести суддю у справі запорізького генерала-втікача Серби

Прокурорам відмовили у відводі судді Жовтневого районного суду Юлії Пивоварової від розгляду справи щодо розгону запорізького Майдану. 

Про це повідомляється на Фейсбук-сторінці адвокатки потерпілих.

Нагадаємо, кримінальне провадження проти голови обласного МВС Володимира Серби відкрили після розгону силовиками запорізького Майдану 26 січня 2014 року. Надалі Серба втік, його оголосили в розшук, а згодом без нього почали розглядати справу у суді. 

Після 7 років відсутності, Володимир Серба у супроводі адвоката 1 липня 2021 року з’явився на судове засідання. Пояснив, що нібито не знав про кримінальне провадження. Дізнався про нього у березні 2020 року, але боявся підхопити коронавірус. 

У день явки в суд Сербі обрали запобіжний захід – особисте зобов’язання, і почали розглядати справу вже за його участі. 

На засіданні у справі, яке відбулось 1 вересня, прокурори клопотали повернутися до стадії оголошення обвинувального акту, бо у справі змінили обвинувачення. Втім суддя суддя Жовтневого районного суду Юлія Пивоварова відмовила.

Опісля прокурори заявили відвід цій судді, і відповідне клопотання розглянули 6 вересня.

Самої ухвали у судовому реєстрі ще немає, однак при короткому оголошені результатів розгляду клопотання були присутні журналісти. Так, суддя Євгенія Стратій, не зачитуючи своїх аргументів, відмовила прокурорам у відводі, – повідомляє Радіо Свобода. 

Повний текст ухвали з аргументацією відводу суддя Євгенія Стратій мала зачитати наступного дня, однак за інформацією адвокатки потерпілих, проголосила ухвалу у інший час, без аудіофіксації та без повідомлення про це сторін кримінального провадження.