Противники Буряка вирішили перевірити комунальний канал, де того часто піарять

Депутати п`яти фракцій Запорізької міської ради хочуть створити комісію для перевірки діяльності комунального телеканалу “Z”. 

Про це йдеться у відповідному проєкті рішення Запорізької міської ради.

Обранці від “Слуги народу”, “ОП-ЗЖ”, “Європейської солідарності”, “Нової політики” та “Партії Шарія” незадоволені тим, що в ефірі комунального каналу здебільшого з’являються представники партії “Володимира Буряка “Єднання”

Окремої уваги, за їхніми словами, заслуговує ситуація з відключенням прямої трансляції сесії на «Телеканалі Z» під час виступу голови фракції «Слуга Народу» Регіни Харченко наприкінці червня цього року.

Крім тематики ефіру, депутати також планують дослідити фінансову звітність каналу. Підприємство є дотаційним, що може свідчити про його неефективну операційну діяльність.

Перевіряти роботу каналу збираються за період від початку 2020 року і до сьогодні.

Варто додати, в одному з прикріплених до проєкту рішення документів є зауваження від Департаменту правового забезпечення Запорізької міської ради.

Серед претензій правників вказувалося “недотримання пропорційного представництва” – тобто до комісії включили представників усіх фракцій крім “Єдання”. Це може призвести до порушення принципу неупередженості.  

Також з тексту проєкту рішення неможливо визначити професійну підготовку та досвід членів контрольної комісії. Незрозуміло чи зможуть вони вирішити завдання комісії з перевірки наповнення ефіру каналу та фінансової звітності. 

Немає у проєкті рішення й пункту щодо висвітлення діяльності тимчасової контрольної комісії. 

Зрештою, Департамент “вважав за неможливе погодити наданий проєкт рішення”.

Нагадаємо, головний редактор телеканалу “Z” Олександр Коваленко очолює іменну партію міського голови Володимира Буряка “Єднання”. 

Директор телеканалу Дмитро Веліканов 2020 року балотувався до Запорізької міськради від партії “Володимира Буряка “Єднання”. Також у списку був продюсер Юрій Юрченко.

За часи каденції Буряка на канал вже витратили 33,7 млн грн.

Володимир Буряк не дає інтерв’ю нікому – окрім підконтрольних ЗМІ. Через це запорізькі журналісти навіть оголошували йому протест.