Міськрада не проводила розслідування щодо пожежі у запорізькому будинку

Службове розслідування щодо пожежі у будинку на вул. Сержанта Медведєва, 7 Запорізька міська рада не проводила.

Про це повідомив Виконавчий комітет міськради у відповіді на запит «Запорізького проєкту розслідувань».

Нагадаємо, на початку серпня у згаданому будинку почалася пожежа. Зайнявся увесь дах, для гасіння якого залучили 60 пожежників. Вогонь приборкали о першій годині ночі 3 серпня. 

Серед ймовірних причин пожежі чиновники називали вибух балонів газу, які використовувалися для зварювальних робіт при ремонті даху. Поліція відкрила кримінальне провадження за статтею щодо порушення встановлених законодавством вимог пожежної або техногенної безпеки (ст. 270 КК).

Паралельне, службове розслідування, могла провести й Запорізька міська рада, проте цього не зробила. Таку відповідь надав Виконавчий комітет Запорізької міської ради на запит “Запорізького проєкту розслідувань”.

Довідково: службове розслідування проводять для збору та дослідження матеріалів щодо дисциплінарного проступку співробітників, невиконання ними функціональних обов’язків. Для з’ясування обставин вчинення правопорушення.

Раніше “Запорізький проєкт розслідувань” писав, що у будинку на вул. Сержанта Медведєва, 7 вже почали ремонтні роботи, розібрали залишки погорілих матеріалів та зводять тимчасовий дах для захисту від дощів. Повідомлялося, що відновлення домівки оцінюють у 20 мільйонів гривень. 

Згодом Департамент з управління житлово-комунальним господарством віддав підряд на ремонт покрівлі та відновлення перекриття горища вартістю 12,5 мільйонів гривень ТОВ “Анстрой лімітед”. Ця фірма належить колишньому комунальнику Антону Шуваєву, який фігурував у справі щодо підробки документів. 

Про технаглядча та підрядника, які займалися ремонтом даху до пожежі, “Запорізький проєкт розслідувань” повідомляв окремо.