Чи є у запорізьких центрах вакцинації черги? (репортаж)

Нещодавно в одному з центральних пунктів масової вакцинації Запоріжжя утворилася черга з сотень людей. У торговельному комплексі “Амстор”, де робили щеплення, працювала тільки одна бригада лікарів. Лише після ґвалту в соцмережах там організували роботу ще однієї групи медиків.

Все це відбулося на фоні наполегливої агітації місцевої та обласної влад, які навипередки закликали містян робити щеплення – щоб зменшити масштаби шкоди від коронавірусу.

Ще більшого абсурду цій ситуації додає те, що вказаний пункт вакцинації відкрили місяць тому – керівництво “Амстору” виділило місту увесь другий поверх торгового центру. На початку там працювало 6 бригад медиків, і їхню кількість, за потреби, грозилися збільшити.

Втім, виходить, коли загітовані містяни прийшли робити щеплення, влада свою агіткомпанію звела нанівець і не змогла як слід організувати роботу найбільшого пункту вакцинації Запоріжжя.

Після цього редакції “Запорізького проєкту розслідувань” стало цікаво з’ясувати як виглядає ситуація з чергами у інших пунктах масової вакцинації та чи змінилось хоч щось у згаданому центрі на вул. Перемоги, 64 (Амстор) – через тиждень після виникнення проблеми.

Надалі представляємо вашій увазі огляд роботи кожного з центрів вакцинації, в яких ми побували 9, 10 та 13 вересня у різний час доби.

 Хортицький район

Ситуацію в пункті щеплення на Бабурці (вул. Запорозького козацтва, 25) можна назвати найбільш посередньою. Адже чергу в ньому вдень 9 вересня хоч і вдалося застати, та людей було небагато, вони не чекали подовгу. Загалом щеплення проходило у двох кабінетах: один відвели для вакцинації «Коронаваком», інший – «Модерною». Нагадаємо, цей пункт має працювати з 9.00 до 15.00 щоденно. 

Шевченківський район

В пункті вакцинації на Авраменка, 4, який розмістився у центрі медико-санітарної допомоги №2, ми побували також 9 вересня, але у другій половині дня. На першому поверсі  відвели приміщення для вакцинації «Короноваком» та «Астра-Зенекою», але на час нашого візиту воно було зачинене.

Одночасно щеплення без великих черг тривало у кабінетах на четвертому поверсі цього ж медзакладу – вакцинами «Пфайзер» та «Модерна». 

В центрі вакцинації на вул. Харчовій, 2 спостерігалася схожа ситуація. Ми вирішили поспілкувалися з бригадою лікарів. Ті поскаржилися на велику кількість людей у першій половині дня та майже повну відсутність – у другій. 

Медпрацівники вказали, що в цьому пункті роблять первинне щеплення «Астра-зенекою» та «Короноваком», а також друге щеплення «Пфайзером». Зауважили, що «Модерна» в них скінчилась. Вказані пункти також мають працювати з 9.00 до 15.00 щоденно. 

Олександрівський район

У пункті на пр. Соборному, 88  ми побували 10 вересня вранці і застали немалу чергу.  Для містян очікувати на щеплення тут було особливо незручно через специфіку приміщень старого району міста. Проте основну атмосферу в пункті вакцинації можна було назвати спокійною, адже як бригада лікарів, так і громадяни робили все поступово та без зайвих хвилювань.

Вознесенівський район

У центр вакцинації в торговельному центрі “City Mall” на Запорізькій, 1Б ми завітали у другій половині дня. Там працювала усього одна бригада, черги не спостерігалося. Мешканці міста, які вже щепилися, хвалили лікарів за якісну працю. 

В торговельний центр “Амстор” на вул. Перемоги, 64 ми завітали зранку 13 вересня – через тиждень після виникнення проблеми з великими чергами. У день нашого візиту тут працювало вже 4 бригади медиків, кожна з яких щеплювала містян різною вакциною. Проте черга все одно виглядала великою і хаотичною. У час нашого візиту ми нарахували понад 20 чоловік в очікуванні вакцинації. 

Як розповіли відвідувачі цього пункту, спочатку люди мають записатися та обрати препарат для щеплення в приміщенні, що неподалік. Потім зайняти чергу і там – як пощастить. Одна з відвідувачок розповіла, що чекає вже годину. Нагадаємо, цей пункт вакцинації працює з 10.00 до 18.00 щоденно. 

А тепер до висновків. Загалом простежується тенденція до зростання кількості охочих пройти вакцинацію.

Проблему черг у пункті на вул. Перемоги, 64 (“Амстор”) до кінця не владнали. Влада позиціонує цей пункт як центральний, та й наплив громадян там відповідний. З часу виникнення проблеми з чергами, кількість медичних бригад збільшили до чотирьох, але це повністю не покриває потреби містян.

У інших пунктах вакцинації кількість охочих зробити вакцину набагато менша. Лікарі втомлюються через перенавантаження у першій половині дня. Тож ми би порадили відвідувати центри вакцинації при місцевих медичних закладах у другій половині доби.

Репортаж підготував Руслан Афончиков

Фото автора