АМКУ оштрафувало запорізькі фірми за змову на тендерах міськради

ТОВ «СМ-Строй» та ТОВ «Поллукстрейд» отримали по 204 тис. грн штрафу за змову на низці тендерів від Запорізької міської ради. 

Відповідне рішення ухвалила адмінколегія Південно-східного міжобласного територіального відділення Антимонопольного комітету.

Згідно з матеріалами справи, Департамент з управління житлово-комунальним господарством Запорізької міськради у 2018 році уклав три угоди з ТОВ «СМ-Строй» на капітальні ремонти в житлових будинках. 

Єдиним конкурентом цієї фірми на торгах було ТОВ «Поллукстрейд».

Надалі антимонопольники з’ясували, що обидва учасники використовували однакові ІР-адреси та мали спільного фінансового директора. Фірми завчасно заходили на аукціон – за три години до його початку.

Також мали схожу цінову поведінку і навіть спільно готували документи для участі в торгах

Окрім цього, «СМ-Строй» співпрацювало з ТОВ «Гермес бізнес». Директором останнього був Юрій Марущак, який також був засновником та керівником «Поллукстрейд».

Зрештою антимонопольники визнали дії обох фірм антиконкурентними та наклали на них по 204 тис. грн штрафу. Відповідне рішення АМКУ також забороняє їм на 3 роки брати участь у конкурентних закупівлях.

До вказаного рішення слід додати, що раніше засновником обох фірм був Станіслав Ємцев.

Нині «СМ-Строй» та «Поллукстрейд» мають інших власників. Обидві фірми участь у закупівлях Запорізької області з 2018 року не беруть. «СМ-Строй» продовжило вигравати підряди у Донецькій області і загалом назбирала їх вже на 44 млн грн. Останній тендер датується весною 2020 року.