Держпродспоживслужба закликала Буряка створити комісію для перевірки якості води

Обласне управління Держпродспоживслужби попрохало міського голову Запоріжжя створити комісію і перевірити скарги мешканців на питну воду. 

Про це повідомляється на офіційному сайті служби.

Нагадаємо, минулого тижня мешканці Запоріжжя з різних районів міста почали скаржитися у соцмережах на неприємних запах води з-під крану (запах болота чи плісняви).

Згодом у КП “Водоканал” повідомили, що питна вода відповідає нормам. Проблема запаху нібито викликана сезонним цвітінням Дніпра (відмиранням водоростей) і може залишатись, допоки не знизиться температура у водоймі.

Опісля перевірку води провели у Запорізькому обласному центрі контролю та профілактики хвороб МОЗ. Виявили вiдхилення запаху та присмаку у 30% проб. У одній пробі знайшли відхилення за показником “нітрити”, у ще одній – за показником “загальні коліформи”. 

Своє дослідження вирішили провести і у Держпродспоживслужбі. В цьому випадку у всіх 8 пробах виявили відхилення від гігієнічних нормативів за запахом, смаком та присмаком.

Надалі ж фахівці цієї служби надіслали листа міському голові Запоріжжя Володимиру Буряку з закликом терміново створити профільну комісію. Залучити до неї  всі зацікавлені служби та перевірити звернення громадян щодо незадовільної якості питної води.