Фірму з групи нардепа Пономарьова підозрюють у недоплатах за землю 

Бердянський міськрайонний суд продовжив строки розслідування справи щодо зловживань ПАТ «Бердянські жниварки» на міській землі. 

Про це повідомляється у відповідній ухвалі суду.

Згідно з матеріалами справи, посадовці ПАТ «Бердянські жниварки» протягом 2016-2019 років використовували земельні ділянки комунальної власності без договорів оренди. Замість цього сплачували земельний податок – в розмірі, який був меншим за оренду плату. 

Окрім цього, «Бердянські жниварки» для розрахунку податку використовували документи, які дають право користування земельними ділянками іншим суб`єктам.

З огляду на це, слідчі у 2019 році відкрили кримінальне провадження щодо зловживання повноваженнями службовою особою юридичної особи приватного права (ч. 1 ст. 364-1 КК України) та почали слідство. 

За цей час поліція витребувала документацію з податкової, міськради, державних реєстрів та від “Бердянських жниварок”. Також призначила судову експертизу з питань землеустрою.

У суді ж силовики клопотали щодо продовження строків розслідування справи на пів року, бо для підбиття висновків у провадженні необхідно провести низку допитів та дочекатися результатів експертизи. Суд 19 серпня це клопотання задовольнив. 

Головою правління ПАТ “Бердянські жниварки” є Олег Будянський – колишній помічник нардепа Олександра Пономарьова. Також Будянський керував фірмою “Протейсервіс”, ще з часу, коли нею володів Пономарьов.