Після 5 років судів справу з неякісного ремонту дахів у Запоріжжі закрили 

Орджонікідзевський районний суд Запоріжжя закрив справу щодо завищення вартості ремонту дахів будинків – через давність подій

Про це повідомляється у відповідній ухвалі суду. 

Згідно з матеріалами справи, міське комунальне підприємство “Основаніє” протягом 2015 року уклало низку договорів ТОВ «Альтернативна сонячно-вітрова енергія» на ремонт покрівлі запорізьких будинків. 

Втім надалі з’ясувалося, що роботи підрядник виконав неповністю. Загальна сума збитків – 164 тисячі гривень. 

Так, у будинку на вул. Радіаторна, 27 завищення склало 36 тис. грн; на вул. Дудикіна, 9а – 11,5 тис. грн, на вул. Південне шосе, 2а – 64 тис. грн; на вул. Фільтрова, 24 – 52 тис. грн.

Поліція наприкінці 2015 року відкрила кримінальне провадження щодо привласнення грошей через зловживання службовим становищем (ст. 191 КК) та стосовно службового підроблення (ст. 366 КК). Після закінчення слідства обвинувальний акт передали до суду. 

У 2016 році прокурор уклав з обвинуваченим угоду про визнання вини, втім її не затвердив суд. Вказував, що серед інкримінованих злочинів є корупційні, а за такі злочини не можна давати узгоджене сторонами умовне покарання. Також в обвинувальному акті йдеться й про дії посадовців “Основанія”, проте вони не є учасниками цього судового провадження, тому не можуть захистити свої права. 

Надалі слідство замінило статтю 191 КК на службову недбалість (ст. 367 КК) і справа розглядалася у суді за вказаним обвинуваченням до 26 серпня цього року. На останньому судовому засіданні захист подав клопотання про закриття справи через строки давності, бо з моменту вчинення злочину минуло більше 5 років. 

Суд це клопотання задовольнив.

На сайті “Судової влади” обвинуваченим вказується Володимир Білан.

За підозрою у злочинах на вказаних підрядах судили й технаглядача КП “Основаніє” Сергія Геращенка, однак справу також закрили за строками давності.

Нині власником та директором ТОВ “АСВ-Енергія” є Андрій Фоменко. Вказана фірма була пов’язана з помічником депутата Запорізької міськради Михайла Прасола.