Петицію про зведення пам’ятника Шевченку у Запоріжжі винесуть на сесію 

Міськрада запропонує запорізьким депутатам підтримати петицію про встановлення пам’ятника Тарасові Шевченку. 

Відповідний проєкт рішення опублікований на сайті Запорізької міської ради.

Електронну петицію №6558 про будівництво пам’ятника подали ще у березні 2021 року. Згодом вона набрала необхідну для розгляду кількість голосів.

У серпні петицію розглянула депутатська комісія і доручила Департаменту архітектури та містобудування міськради підготувати відповідний проєкт рішення про підтримку пропозиції.

Представники вказаного Департаменту підготували проєкт рішення, але зазначили, що спорудження пам’ятника за бюджетні гроші є передчасним, бо точна вартість робіт на 2021 рік невідома. Втім, петиція набрала достатню кількість голосів, тому її мають розглянути на сесії депутати. 

Найближча сесія запланована на 29 вересня. 

У пояснювальній записці до вказаного проєкту також вказується, що спорудити пам’ятник Тарасові Шевченку у Запоріжжі намагаються ще з 1991 року.  

За цей час провели конкурс на кращий проєкт пам’ятника (проєкт скульптора Дубініна В.К. та архітектора Бірюков Ю.В), визначилися з місцем його розташування (сквер Театральний) та затвердили робочі моделі в пластиліні та гіпсі.

У 2013 році міськрада проголосувала, що цей пам’ятник будуть зводити за рахунок благодійних внесків та меценатів. Тоді вартість робіт оцінили у 2,1 мільйони гривень, підрядник пообіцяв виконати замовлення за пів року. Однак необхідну суму так і не зібрали.

У 2015 році рішення про зведення пам’ятника за бюджетні гроші депутати Запорізької міської ради не підтримали.