У Запоріжжі розроблять концепцію індустріального парку 

Міський голова Запоріжжя затвердив склад робочої групи з розробки концепції індустріального парку.

Про це йдеться у відповідному розпорядженні Володимира Буряка

До робочої групи увійшли представники різних департаментів, управлінь міської ради. Очолив групу заступник міського голови Олександр Константинов

Індустріальні парки – це спеціальні території, як правило, з підготовленою інженерно-транспортною інфраструктурою, набором необхідних сервісів, спрощеними регуляторними процедурами та пакетом інвестиційних стимулів для підприємців.

Нагадаємо, Верховна Рада України нещодавно ухвалила закон “Про індустріальні парки”.

Основна мета закону – це стимули для створення робочих місць. За оцінками авторів документа, на кожен індустріальний парк, мінімальна площа якого становить 10 га, буде припадати не менше 500 нових робочих місць.

Документ передбачає щонайменше 2 млрд грн з бюджетну на розвиток індустріальних парків щороку – з 2022 року до 2025 року.

Компаніям та ініціаторам створення парку запропонують часткові компенсації витрат на підключення та приєднання до електромереж, відсоткових платежів за кредитами.

Крім того, частково компенсуватимуть інвестиції у створення виробництва, здійснені протягом перших трьох років.

“Запорізькому проєкту розслідувань” у Департаменті економічного розвитку Запорізької міськради прокоментували, що після створення концепції індустріального парку, посадовці почнуть шукати європейських інвесторів для практичної реалізації ідеї.