У Запоріжжі вчергове скасували реставрацію “Студентської поліклініки” 

Запорізькі комунальники розірвали договір з ТОВ “АЛВС” на реставрацію “Студентської поліклініки”. Відносини з підрядником припинили після початку перевірки аудитслужби.

Про це повідомляється у системі закупівель “Прозоро”.

Угоду на вказані роботи КП “Управління капітального будівництва” Запорізької міськради уклало з ТОВ “АЛВС” наприкінці липня цього року. Вартість угоди склала 8,5 мільйона гривень. 

Втім 14 вересня Управління Східного офісу Держаудитслужби в Запорізькій області почало перевірку тендеру.

16 вересня у системі закупівель з’явився висновок моніторингу аудиторів. Вказувалося, що ця будівля належить до пам’яток архітектури національного значення, тож дозволи на роботи у ній має надавати Міністерство культури та інформаційної політики України. Втім погоджень щодо реставрації вказаного об’єкту ця структура не давала. Як наслідок, міністерство 28 липня надіслало комунальникам припис про припинення робіт.

Окрім цього, переможець закупівлі ТОВ “АЛВС” у своїй будівельній ліцензії не мав дозволу на роботи з реставрації пам’яток культурної спадщини.

На підставі цих порушень, аудитори зобов’язали комунальників розірвати договір з підрядником.

У відповіді аудиторам “Управління капітального будівництва” вказало, що договір вже розірвали “за взаємною згодою сторін” – 15 вересня (водночас деталей про підстави розірвання договору у документі немає – від “Запорізького проєкту розслідувань”).

ТОВ “АЛВС” належить Тетяні Мирошниковій, керівник – Олег Білоусов. Останній володів кількома фірмами, які були пов’язані з бізнесом Антона Шуваєва – колишнього комунальника, який працював начальником насосної станції “Павло-Кічкас” КП “Водоканал”.

Нагадаємо, реставрацію “Студентської поліклініки” почали ще 5 років тому. З того часу міська влада неодноразово змінювала підрядників з бюрократичним формулюванням “за взаємною згодою сторін”. За цей період фірмам, які виконували реставрацію, встигли перерахувати 3,7 мільйони гривень.

Нині будівля обнесена парканом.

Також видніються тріщини у стінах будівлі. Обсипання цегляної кладки та підвіконь.

Руйнування даху.

Будівля поліклініки занесена у перелік пам’яток національного значення. Початково це була садиба (дохідний дім) німецького підданого Якоба Бадовського – власника заводу землекопних машин та знарядь. Споруду звели у 1882 році.