Аудитори назвали витрати Кирилівки на харчування дітей та ліки “неефективними”

Кирилівська громада недоотримує мільйони гривень з оренди землі, також неефективно витрачає гроші на медицину та освіту. 

Про це йдеться у відповідному звіті запорізької Держаудитслужби.

Так, у звіті вказується, що аналіз бюджету Кирилівської об’єднаної територіальної громади провели за період з 1 січня 2018 року по 30 червня 2021 року.

Під час цього аналізу фахівці встановили, що за січень-травень поточного року Кирилівський селищний бюджет недоотримав 2,6 мільйони гривень орендної плати за земельні ділянки. Бо посадовці не застосували оновлену нормативно- грошову оцінку до 21 орендаря.

Через цю ж причину до кінця року бюджет громади може недоотримати ще 3,6 мільйони гривень.

Окремо вказувалося, що селищна рада неефективно витратила 1,3 мільйона гривень на медицину. Гроші перерахували на підтримку місцевої амбулаторії, хоча вона могла отримати зазначену суму від Національної служби здоров’я, якщо би провела роботу з укладання декларацій між місцевими мешканцями та сімейними лікарями.

Аудитори порадили кирилівським посадовцям провести зміни в освіті. Громада може зекономити 1,7 мільйона гривень, якщо реорганізує Атманайську та Охримівську школи у гімназію. Водночас дитсадок «Чебурашка» приєднати до Атманайської школи.

Водночас фахівці аудиторської служби назвали “неефективними витратами коштів” перерахування грошей з бюджету на медикаменти та на харчування дітей.

Так, 650 тисяч гривень селищна рада перерахувала на придбання медикаментів та перев’язувальних матеріалів Якимівській центральній районній лікарні. Хоча, лікарня отримувала медичну субвенцію, але направила її на зарплату з нарахуваннями.

Також неефективно витрачено 2,2 мільйони гривень на безкоштовне харчування в школах дітей, які не належать до пільгових категорій.