Облраді запропонують обрати нового директора “Садиби Попова”

Депутати Запорізької облради розглянуть на сесії кандидатуру Анни Головко на посаду директорки КЗ “Василівський історико-архітектурний музей-заповідник “Садиба Попова”. 

Відповідний проєкт рішення опублікований на сайті Запорізької обласної ради.

Раніше конкурсна комісія розглянула три кандидатури на посаду керівника вказаного музея-заповідника. Це Анна Головко, Віктор Мєшков та Валерій Стойчев. 

Віктор Мєшков свою кандидатуру з конкурсу зняв і просив підтримати Анну головку. Валерій Стойчев за результатами відбору отримав чотири голоси “за”, згадана Анна Головко – п’ять. Тож саме її конкурсна комісія рекомендувала депутатам призначити керівницею.

Водночас декілька членів комісії після голосування письмово виклали “окрему думку”. Вказували, що Анна Головко не відповідає кваліфікаційним вимогам, бо не має 3 років стажу роботи у сфері культури

Нині ж на сайті облради з’явився проєкт рішення про відповідне кадрове призначення Анни Головко. У випадку позитивного голосування термін дії контракту для неї складе 5 років. 

Анна Головко впродовж  2005-2011 років працювала торговим представником та менеджером декількох комерційних підприємств. З 2010 року працює фахівцем з розвитку туристичної інфраструктури першої категорії розвитку та планування видавничого відділу Національного заповідника “Хортиця”.

Віктор Мєшков – це син Володимира Мєшкова, який був директором “Садиби Попова” впродовж 1996-2009 років. Пізніше вже сам Віктор Мєшков значився в.о. керівника, а згодом заступником директора музею. Впродовж 2015-2017 років працював у музеї на посаді старшого наукового співробітника. Нині безробітний. 

Валерій Стойчев вже четвертий рік керує “Садибою Попова” на посаді виконувача обов’язків директора. 

Раніше Валерій Стойчев неодноразово вигравав конкурс саме на директора “Садиби Попова”, однак за нього не голосували депутати. Посада директора музею-заповідника “Садиба Попова” фактично вакантна з 2017 року.

Результатом нещодавнього конкурсу обурився гід та краєзнавець Роман Акбаш. У Facebook він заявив, що не знає нікого з обізнаних людей, хто сказав би, що Валерій Стойчев не на своєму місці.

Возможно он не самый простой человек (как и все мы), но как специалист, историк, музейщик – он просто топ! Говорил всегда, не только сейчас – в плане дореволюционной истории Александровска и окрестностей Валерий Стойчев – ас, гуру и даже, простите за высокий слог, живой классик! И в плане сохранения и защиты исторического наследия он – боец, боец авангарда. Боец с которым я, например, готов идти в “разведку и в “бой”. Помните, например, ситуацию с башней на Уральских казармах. В том,что эта башня стала памятником и уже похорошевшая продолжает жить – львиная доля заслуги именно Валерия Стойчева”,  – написав Акбаш.