Суд розгляне справу щодо хабарів запорізького депутата на медичних операціях

Силовики передали до суду справу щодо хабарів Дмитра Івахненка на операціях у запорізькій лікарні екстреної та швидкої медичної допомоги №5. 

Про це повідомляється у відповідній ухвалі Орджонікідзевського районного суду.

Нагадаємо, за версією поліції, заступник головного лікаря “Міської лікарні екстреної та швидкої медичної допомоги №5” Дмитро Івахненко разом з колегою нейрохірургом та знайомим підприємцем змовилися для отримання хабарів від пацієнтів.

Йшлося про два епізоди.

Перший – жінці повідомили, що за проведення операції з імплантом потрібно надати 55,8 тисяч гривень та додатково сплатити 1,4 тисячі гривень медсестрі (по 200 гривень за добу — вочевидь, за післяопераційне перебування у палаті). Жінка пропонувала купити імплант дешевше та у іншому місці, але для неї погодилися організувати операцію тільки на озвучених умовах.

Другий епізод – з пацієнта нібито вимагали 25,5 тисяч гривень за операцію на хребтовій грижі.

Пацієнти спочатку зверталися до заступника головного лікаря за медичною консультацією. Той надалі перенаправляв їх до нейрохірурга чи підприємця, які надавали їм рахунки для переказу коштів.

Заступник головного лікаря визначав суму хабарів, також керував процесом та надалі розподіляв гроші між співучасниками.

Після  чергового перерахування грошей пацієнтами, поліція затримала вказаних фігурантів та повідомила їм про підозру. 

Нещодавно ж на сайті Судової влади України з’явилося повідомлення про призначення цієї справи до судового розгляду. Засідання має відбутися 13 жовтня о 14:00 у Орджонікідзевському районному суді. 

Крім Дмитра Івахненка обвинуваченими також вказуються Костянтин Дейніченко (нейрохірург) та підприємець Антон Бетін (основний вид діяльності – роздрібна торгівля медичними й ортопедичними товарами в спеціалізованих магазинах). 

Дмитро Івахненко – це депутат Запорізької міськради від “партії Володимира Буряка “Єднання”.