Громадськість спробує достукатися до Буряка щодо проблеми амброзії

Запорізькі екоактивісти передали до міської ради 395 підписів під вимогою провести громадські слухання щодо боротьби з амброзією.

Про це повідомляється на фейсбук-сторінці керівника громадської ініціативи “Запоріжжя без амброзії” Миколи Ралика

Для скликання громадських слухань необхідно було зібрати 250 підписів. 

Микола Ралик у коментарі “Запорізькому проєкту розслідувань” пояснив, що мета громадських слухань – добитися від посадовців відповідей на питання, яким чином влада планує ліквідувати амброзію у місті? І коли її не стане? 

Також екоактивістам цікаво почути, які реальні результати виконання програми боротьби з амброзією за останні 6 років?

В процесі громадських слухань активісти висунуть низку пропозицій і, за статутом територіальної громади, влада має надати обґрунтовану відповідь на ці пропозиції. 

Серед планів громадських діячів створити систему впливу на власників і орендарів земельних ділянок, щоб не допускати росту амброзії на їхніх територіях. Наприклад, видавати їм безоплатно препарат для знищення амброзії на сильнозаражених ділянках у випадку, коли вони вирвуть амброзію на всіх малозаражених ділянках .

Микола Ралик зазначає, що головне:

Забезпечити покіс амброзії під самий грунт в районі 1 серпня для зменшення кількості пилку і в районі 20 серпня для зменшення кількості насіння.

Амброзію треба знищувати на визначених територіях. І допоки вона не зникне там повністю. З кожним роком потреба в ресурсах на знищення амброзії на минулорічних територіях зменшується удвічі. Звільнені гроші можна використовувати на розширення площ де знищується амброзія.

Всі пустирі скосити один раз осінню і засіяти травосумішами для витіснення амброзії впродовж наступних кілька років”.

Також активісти хочуть отримати від влади чіткий план організації знищення амброзії та критерії за якими громадськість може оцінити реальні території, на котрих амброзія знищена. Розробити карти амброзії, де будуть відмічені місця з заростями більше 100 квадратних метрів.