АМКУ змушує запорізьких комунальників змінити потенційного проєктанта спортивної арени

Футбольний клуб “Металург” зібрався укласти угоду на виготовлення проєкту спортивної арени з ТОВ “Омега архитекчерал бюро”. Однак антимонопольний комітет нещодавно знайшов низку порушень на тендері. 

Про це повідомляється в системі закупівель “Прозоро”.

Так, комунальний футбольний клуб “Металург” у серпні провів аукціон для вибору підрядника на проєктні роботи з будівництва багатофункціональної спортивної арени (біля ДЮСШ “Металург” в районі вул. 12 квітня). 

Учасником з найдешевшою пропозицією було ТОВ “Запорізький проектний інститут” (6,8 млн грн), однак організатори тендеру знайшли невідповідності у документах фірми. 

Вказували, що у пропозиції учасника немає однієї з додаткових угод до аналогічного договору, а сам договір підтверджує виконання робіт з класом робіт СС2. Водночас замовник просив підтвердити роботи з класом СС3. 

Тож на підставі цього комунальники відхилили пропозицію “Запорізького проектного інституту” . 

Згодом представники “Металургу” виклали намір укласти договір з ТОВ “Омега архитекчерал бюро”, яке запропонувало виконати роботи на 300 тисяч гривень дорожче. 

Втім “Запорізький проектний інститут” не погодився з рішенням про відхилення своєї пропозиції і подав скаргу до антимонопольного комітету

У скарзі було два пункти: перший – визнати відхилення “Запорізького проектного інституту” неправомірним; другий – відхилити “Омега архитекчерал бюро”, бо у фірми є проблеми з документами.  

АМКУ задовольнив обидва пункти. Вказував, що у пропозиції “Запорізького проектного інституту” був експертний висновок, який підтверджував клас аналогічного договору на рівні СС3. Також серед документів були додаткові угоди. 

Стосовно “Омега архитекчерал бюро”, то у фірми є проблеми з забезпеченням тендерної пропозиції. В учасника відсутня довідка з банку про наявність повного грошового покриття на весь строк дії відповідної гарантії. Також немає виписки з банку, яка підтверджує зарахування грошового покриття.

Антимонопольний комітет у підсумку зобов’язав “Металург” скасувати визначення переможцем “Омега архитекчерал бюро”, також скасувати рішення про відхилення “Запорізького проектного інституту”.

Вказане рішення АМКУ ухвалило 13 вересня. Станом на 23 вересня у системі закупівель “Прозоро” відповідний тендер досі у статусі “наміру укласти договір” з “Омега архитекчерал бюро”.

Раніше повідомлялось, що на будівництво вказаного спортивного комплексу планували витратити приблизно 400-500 мільйонів гривень. Фінансування передбачалось поділити між державою та містом у пропорції  90%/10%. 

У технічному завданні для проєктантів на вказаному тендері висувалася вимога передбачити трибуну для глядачів на 500 місць, хостел для 30 спортсменів, тренажерні зали, масажні кімнати, парну.

Комплекс мають спроєктувати для проведення всеукраїнських та міжнародних змагань з не менше ніж п’яти олімпійських видів спорту: баскетболу, волейболу, гандболу, художньої гімнастики та боксу. Проєктні роботи мають виконати до кінця року.

ТОВ “Запорізький проектний інститут” належить Дмитрові Лободі та Наталії Моргуновій. 

Дніпровське ТОВ “Омега архитекчерал бюро” належить Олександрові Шаповалу. Це третя участь для фірми у тендерах і жодного вона ще не виграла.  На цій закупівлі “Омега архитекчерал бюро” вказало контактною пошту or@abrsgroup.com. ABRS group – це інвестиційна компанія з офісом у Києві та швейцарській Лозанні.