У Мелітополі розслідують роздачу квартир комунальникам поза чергою

Мелітопольський міськрайонний суд продовжив поліції строки розслідування справи щодо роздачі квартир керівництву міськради поза чергою.

Про це повідомляється у відповідній ухвалі суду.

Згідно з матеріалами справи, до Мелітопольської міської ради на початку 2019 року звернулася низка службовців з заявою про надання службового житла.

Йшлося про:

– заступницю завідувача з лікувально профілактичної роботи відокремленого підрозділу “Лікарня № 2” КУ “ТМО “Багатопрофільна лікарня інтенсивних методів лікування та швидкої медичної допомоги” Любов Лактіонову – 33 кв. м (однокімнатна квартира) 

– начальника управління соціально-економічного розвитку міста Юрія  Захарчука – 55,2 кв. м (трикімнатна квартира)

– начальницю відділу обліку та звітності Ірину Карпушину – 28,2 кв.м  (однокімнатна квартира)

– начальницю фінансового управління Яну Чабан – 63 кв.м – двокімнатна квартира

– начальника відділу культури Михайла Семікіна – 36,3 кв.м (однокімнатна квартира)

– директорку департаменту протокольної служби міського голови Христину Євтушенко 54,7 кв.м (двокімнатна квартира)

– радницю міського голови Катерину Моісеєнко – 33,2 кв.м (однокімнатна квартира)

– заступницю начальника управління ЖКГ Вікторію Репашевську – 33,9 кв.м (однокімнатна квартира) 

– директорку КП “Комунальна власність” Яну Малахову – 28,5 кв.м  (однокімнатна квартира)

Ці заяви розглянула комісія з житлових питань і винесла на розгляд виконкому проєкти рішень про закріплення низки квартир за відповідними управліннями, департаментами та комунальними підприємствами, у яких працювали заявники. Також комісія винесла проєкт рішення про надання квартир заявникам.

Виконком рішенням від 28.02.2019 підтримав ці проєкти. Згодом квартири виключили з переліку службового житла та приватизували.

Поліція вказувала, що посадовці міськради створили для заявників умови з отримання житла без дотримання черговості. Окрім цього, на момент подачі заяв у декількох заявників вже було житло.

З огляду на це, силовики у вересні минулого року відкрили кримінальне провадження щодо зловживання службовим становищем (ст. 364 КК України”) та почали слідство. 

За цей час вони отримали документи виконкому щодо порядку та підстав отримання житла та заяви про надання житла. 

Але поліції не вистачило відведеного законом року для завершення розслідування. Вони не встигли долучити висновки почеркознавчої експертизи та провести низку інших слідчих дій (яких саме не вказувалося). 

Тож поліцейські звернулися до суду для продовження строків розслідування провадження. Суд це клопотання задовольнив.

Варто додати, у декларації Яни Чабан за 2019 рік вказується будинок у власності сім’ї – на 51,9 кв.м, будинок чоловіка – 13,8 кв.м, її будинок – на 70,4 кв.м. 

Вікторія Репашевська у 2019 році зазначала житловий будинок на 61,8 кв.м. 

Варто додати, на сайті Мелітопольської міськради серед переліку рішень виконкому від 25.04.19 немає рішення про виключення зі службових – квартир для Вікторії Репашевської та Любові Лактіонової. Водночас у декларації Вікторії Репашевській є квартира у власності площею 33,9 кв.м. Декларації Любові Лактіонової знайти не вдалося.