Влада обіцяє добудувати балковий міст у Запоріжжі до кінця року

23 вересня у Кривій бухті відбулась виїзна пресконференція голови Запорізької ОДА Олександра Старуха. Посадовець розповів про просування у будівництві мостів

Про це повідомляє журналіст “Запорізького проєкту розслідувань”.

Так, Олександр Старух вказав, що добудувати балковий міст через річку Старий Дніпро будівельники обіцяють до кінця року, по верхній частині вантовогого мосту “можна буде пройтись через кілька тижнів”.

Водночас повністю завершити зведення автомагістралі планують у другому кварталі 2022 року.

Нині у Кривій бухті (район парку “Дубовий Гай”) проводять монтаж металевих секцій для низової частини вантового мосту.

За словами начальника відділу будівництва Служби автомобільних доріг Запорізької області Володимира Демидюка на вантових мостах також ведуться такі роботи:

“Кран “Захарій” в даний момент монтує тимчасову споруду під назвою МО-2, після цього можна буде завозити і монтувати прогонові секції. На пілоні мосту приймається бетон для секцій, потім стартуватиме армування і монтаж опалубки”.

Для вантового мосту вже завезли частину сталевих тросів (ванти) – на яких він і триматиметься. Країна-виробник вантів – Швейцарія.

Поряд з новими вантами, підрядники спробують прилаштувати на будівництва і старі (які зберігаються у Кривій Бухті у сумнівних умовах вже 8 років – від “Запорізького проєкту розслідувань”). Першочергово будуть підвішувати нові ванти, а вже потім старі.

Водночас як старі, так і нові ванти будуть перевіряти однаковими методами і вже безпосередньо на мосту. Будівельникам буде зручніше спочатку транспортувати ванти на об’єкт будівництва, а потім вже розмотувати для перевірки.

Перевірку виконуватиме спеціалізована австрійська фірма – ультразвуковим методом. Назву фірми посадовці не озвучили. 

Фото – Руслан Афончиков