Громадськість засумнівалася в необхідності табличок зі шрифтом Брайля на Хортиці (репортаж)

Нещодавно голова Запорізької ОДА Олександр Старух відвідав об’єкти будівництва на Хортиці разом з вченими та представниками громадських організацій зі спеціалізацією на проблемах людей з інвалідністю. Громадськість вказала посадовцю на декілька проблемних моментів новобудов.

Про це повідомляє журналіст “Запорізького проєкту розслідувань”, що також був присутній на події. 

Так, учасники побували на Тарасовій стежці, майдані “Козацьке коло” та піднялися на “Курган Єдності”. 

Претензії тестувальників новобудов стосувалися доріжки з тактильної плитки на “Козацькому колі”. Зокрема, один з незрячих учасників йдучи такою плиткою ледь не наштовхнувся на лавку, яка знаходилася надто близько до прокладеного маршруту.

Також громадськість запропонувала облаштувати дорогу від зупинки Турбаза «Хортиця» до музею та інших локацій. Щоб люди, які пересуваються за допомогою крісел колісних, могли вільно дістатися до туристичних об’єктів.

На “Кургані Єдності” учасники контрольного заходу запропонували запустити човникові електроскутери. Щоб полегшити сходження.

Представник ГО “Всеукраїнський парламент працездатних інвалідів” та доктор психологічних наук Євген Клопота акцентував увагу, що нанесений на туристичні таблички шрифт Брайля втрачає свою актуальність у сучасному світі. Зараз технології дозволяють адаптувати інформацію, наприклад за допомогою того ж голосового помічника. 

Також професор зазначив, що шрифт Брайля – складна для вивчення система. Не всі люди з порушеннями зору володіють таким способом обміну інформацією. Цей шрифт вивчають для здобуття освіти люди, що з дитинства мають проблеми з зором. 

(Шрифт Брайля – це рельєфно-крапковий шрифт для написання і читання людьми з порушенням зору, розроблений французом Луїсом Брайлем. В основі шрифту лежить комбінація з шести крапок – від “Запорізького проєкту розслідувань”). 

Вчений вказав, що є більш дешеві та зручні аналоги – QR-код та аудіогіди. Також запропонував виготовити 3D моделі основних експонатів музею та макети пам’яток Запоріжжя.

Нагадаємо, національний заповідник “Хортиця” у серпні замовив знаки для туристичної навігації. Вартість закупівлі склала – 1,95 мільйон гривень. На табличках має бути прозорий шар пластику зі шрифтом Брайля. На фото нижче – один з таких знаків, його ще до кінця не змонтували. 

Нині на Хортиці продовжують реконструкцію музею “історії Запорізького козацтва”.

Також ведуться роботи на “Кургані Єдності”.

Основні роботи на “Козацькому колі” вже закінчили, про що “Запорізький проєкт розслідування” писав у репортажі раніше. Площу за 5 мільйонів гривень закатали у плитку та щебінь.

Репортаж підготував Руслан Афончиков