Запорізькі лікарні наповнюються хворими на коронавірус, 97% мають ознаки “Дельти”

У Запорізькій облдержадміністрації посадовці обговорили з лікарями ситуацію щодо захворюваності на коронавірус.

Про це повідомляє журналіст “Запорізького проєкту розслідувань”, що був присутній на заході.

Так, лікарі вказали на брак апаратів штучної вентиляції легень та місць для хворих.

Наприклад, в найбільшій запорізькій ковідній лікарні №9 із 260 ліжок для інфікованих ковід наразі вже зайнято 206. А в обласній інфекційній лікарні зайнято 122 ліжка із 170.

Найбільш вразливою категорією є діти, бо їх не можна щеплювати. Вони швидко хворіють, переносять вірус майже без симптомів та передають його іншим дорослим.  Нині лікується 301 школяр та 142 вчителі, ще понад 3 тисячі освітян перебувають на самоізоляції. 

Заступник генерального директора Запорізького обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України Олександр Мащак вказав, що нова хвиля захворюваності викликана мутаціями коронавірусу. Згідно з лабораторними дослідженнями, 97% проб мали ознаки мутаційного штаму “Дельта”.

Підтвердили слова Олександр Мащака й інші медики, які назвали епідемію ковід в Україні – пандемією невакцинованих. За їх словами, понад 90% пацієнтів в ковідних госпіталях не мають жодного щеплення.

Варто додати, відповідно до даних “Запорізького обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України”, минулої доби з 1650 обстежених осіб, 592 виявилися інфікованими на ковід.

Фото – Руслан Афончиков