Суд зняв арешт з документів радниці Буряка

Запорізький апеляційний суд зняв арешт з документів радниці вже колишнього мера Запоріжжя. Речі вилучили під час обшуку у серпні цього року. 

Про це повідомляється у відповідній ухвалі суду.

Так, правоохоронці стверджували, що директор КП “Управління капітального будівництва” систематично передає міському голові гроші в якості неправомірної вигоди “за вчинення ним певних дій”.

Також міський голова разом зі своїми радниками розкрадають бюджет Запоріжжя через призначених директорів комунальних закладів, керівників департаментів та голів районних адміністрацій. 

Надалі гроші легалізуються через придбання нерухомості, яку оформлюють на близьких до мера осіб.

З огляду на це,  поліція у серпні цього року відкрила кримінальне провадження щодо розкрадання грошей через зловживання службовим становищем (ст. 191 КК України) та надання неправомірної вигоди службовій особі (ст. 369 КК України).

Опісля ж силовики провели обшук у автомобілі радниці міського голови. 

У білій Toyota RAV-4 вони вилучили: 

– договір купівлі-продажу житлового будинку від 2 квітня 2021 року

– договору купівлі-продажу земельної ділянки площею 0,0985 га (кадастровий номер 2310100000:04:042:0481) від 2 квітня 2021 року на суму 300 тисяч гривень; 

– договір позики від 1 квітня 2021 року на суму 2,1 мільйона гривень

– розписки про отримання грошей та платіжні доручення

– папку з документами, що стосуються оренди та придбання нежитлових приміщень;

– папку з документами, що стосуються купівлі-продажу нерухомого майна.

За словами поліції, під час проведення обшуку радниця мера не змогла пояснити походження цих документів.

Згодом Орджонікідзевський районний суд Запоріжжя арештував вилучені документи. Втім адвокати радниці не погодилися з цим рішення і звернулися до апеляції, яка арешт скасувала. 

Суд вказував, що поліція вилучила документи для підтвердження факту легалізації грошей. Втім під час засідання силовики не надали доказів про розслідування провадження саме щодо легалізації грошей (ст. 209 КК України). Доводи про те, що радниця під час обшуку не змогла пояснити походження документів – спростовуються протоколом обшуку, де зазначено, що під час цих слідчих дій вона була відсутня.

На сайті Судової влади України скаржницею у апеляційній інстанції вказується Наталія Зайченко – радниця міського голови Запоріжжя Володимира Буряка. 

Сам Володимир Буряк вказується підозрюваним. Водночас у вказаній судовій ухвалі зазначається, що жодній особі про підозру не повідомили.

За інформацією ЗМІ, обшук проводили не тільки у машині Наталії Зайченко, а і у її салоні “Persona”. Також обшукували машину Володимира Буряка та його кабінет. Слідчі дії проводили й у кабінетах низки інших працівників міськради.

Опісля цих подій Володимир Буряк вказував, що обшуки – це засіб тиску та черговий етап розхитування подій у місті (мав на увазі бойкотування опозиційними депутатами роботи сесій міськради). Зазначав, що “група рейдерів хоче захопити контроль над містом та його ресурсами”. 

Нещодавно ж Володимир Буряк подав у відставку з посади міського голови через стан здоров’я. Депутати згодом це рішення затвердили.