Запорізького комісара виправдали у 600 доларах хабаря за “швидке проходження військової комісії”

Комунарський районний суд Запоріжжя виправдав колишнього тимчасового виконувача обов’язків військового комісара в отриманні 600 доларів хабаря.

Про це повідомляється у відповідній ухвалі суду.

Згідно з матеріалами справи, невказаний громадянин у 2017 році збирався зареєструвати місце проживання у Комунарському районі, тож йому потрібно було стати на військовий облік.

Він звернувся до свого товариша (колишнього військогового) з проханням з`ясувати у працівників комісаріату порядок зарахування на військових облік. 

Товариш погодився. Вже у приміщенні військогового комісаріату тимчасовий виконувач обов’язків військового комісара у Комунарському районі виказав йому пропозицію. Так, за 600 доларів хабаря підполковник пообіцяв вплинути на голову військово-лікарської комісії – для швидкого проходження цієї комісії. 

Наступного дня т.в.о військового комісара отримав гроші, після чого його затримали силовики. Згодом йому оголосили підозру щодо зловживання впливом (ст. 369-2 КК України) та скерували відповідний обвинувальний акт до суду.

У суді підполковник повністю свою вину не визнав. Вказував, що $600 – це борг, який він мав передати колезі з обласного військомату. Цього колегу добре знав посередник, від якого він і отримав вказані гроші.

Суд зрештою виправдав комісара. Зазначив, що обвинувачення не довело факт передачі саме неправомірної вигоди, а не боргу. Окрім цього, слідчі не склали протокол про відкрите фіксування (затримання, проведення обшуку та вилучення 600 доларів). 

Обвинувачення також не відкрило адвокатам інформацію про аудіо- та відеоконтроль особи, тому суд визнав ці докази недопустимими

У суду були й сумніви, що голова медичної комісії був особою, уповноваженою на виконання функцій держави (це один з елементів кваліфікації статті щодо зловживання впливом). Документи щодо його функціональних обов’язків знищили у 2018 році.

Обвинуваченим у цій справі на сайті Судової влади України вказується Ігор Мартинов.

У травні 2019 року він звільнився з Комунарського комісаріату. У декларації вказував зарплату у військовому ліцеї “Захисник”. Особа з його ПІБ вказується офіцером-вихователем 22 взводу у цьому ліцеї.