У Запоріжжі збирають підписи за зменшення викидів у повітря заводами 

Підписи збирають для того, щоб влада розробила механізм поетапного зменшення викидів у повітря підприємствами. 

Про це повідомляється на фейсбук-сторінці запорізького екоактивіста Миколи Ралика.

Так, запорізька громадськість хоче зібрати підписи до центральної та міської влади з закликом ухвалити необхідні закони та нормативи для зменшення викидів у повітря.

Нині влада не проводить дій щодо поетапного зниження викидів підприємствами, бо для запуску цього процесу треба зафіксувати порушення нормативів екологічної безпеки атмосферного повітря. Водночас, Міністерство захисту довкілля ці нормативи не затвердило. Також Уряд не прописав порядок виконання екологічного закону, тому посадовці не знають як його виконувати. 

Після ухвалення цих процедурних моментів, підприємствам мають видавати дозволи на викиди з їх поетапним зменшенням

Заводи будуть зобов’язані використовувати більш сучасні технології, щоб не отруювати повітря міста. Також саме при поетапному зниженню викидів власники будуть зацікавлені в модернізації виробництв, а не в їх закритті.

Активісти вже зібрали 1067 підписів. У планах – зібрати 20-30 тисяч, щоб звернення було більш масовим і вагомим.

Збір будуть проводити до кінця листопада. З питань збору підписів треба звертатися у фейсбук до Миколи Ралика за цим посиланням

У коментарі “Запорізькому проєкту розслідувань” Микола Ралик додатково повідомив, що після тиску громадськості влада вже почала робити кроки у напрямку розробки механізмів зі зменшення викидів у повітря. Але всі ці дії будуть проводити до тих пір, поки громада буде проявляти активність.

Так, народні депутати готують створення тимчасової слідчої комісії для з’ясування причин невиконання екологічного закону. Також залучають фахівців для встановлення взаємозв’язку між забрудненням і хворобами. 

Окрім цього, Міністерство захисту довкілля почало пошук фахівців для розробки нормативів екологічної безпеки повітря. Також готується додаткове екологічне законодавство, щоб посилити відповідальність за недопуск до перевірок.

Міська рада займається підготовкою природоохоронної програми, котра мала б привести до покращення якості повітря.