Будівельники змонтували міст між двома берегами Запоріжжя (фото) 

На вантовому мосту через річку Дніпро об’єднали всі секції верхової частини споруди. Також триває монтаж тротуарних плит. 

Про це повідомляє журналіст “Запорізького проєкту розслідувань”, що побував на виїзній пресконференції голови Запорізької ОДА.

Нині вантовий міст уже фактично з’єднує два береги.

Під кінець місяця будівельники почнуть монтувати ванти (сталеві троси, на яких буде триматися міст). У Запоріжжя вже доставили 38 нових вантів, очікують ще 10. 

Коли ванти змонтують, будівельники почнуть повне опускання споруди на основу та фінальне покриття мосту асфальтом.

На будівництві також використовуватимуть й старі ванти. Їх початково обстежать, і якщо не буде проблем – наступного року змонтують на нижній частині мосту. Про старі ванти “Запорізький проєкт розслідувань” детальніше писав за цим посиланням.  

Повністю закінчити будівництво запорізьких мостів будівельники обіцяють у другій половині 2022 року.

Варто додати, наразі проблемним питанням у завершенні будівництва є доля 14 приватних будинків на території острова Хортиця, які знаходяться в зоні розширення автостради від вантових мостів. 

За словами обласної влади, вказані будинки є незаконними, а міська влада мала відселити звідти людей ще в 2007 році

Запорізька ОДА не має повноважень щодо відселення, але пропонує міській владі Запоріжжя виділити житлову компенсацію мешканцям через міську програму, а потім отримати гроші від держави.