Справу щодо пізнього звіту про “Мерседес” керівництва запорізької Держпраці – закрили 

Орджонікідзевський районний суд Запоріжжя закрив справу щодо запізньої подачі декларації колишнім заступником начальника обласного управління Держпраці. У справі закінчилися строки для покарання. 

Про це повідомляється у відповідній ухвалі суду.

Згідно з матеріалами справи, заступник начальника Головного управління Держпраці у Запорізькій області взимку цього року придбав Mersedes-Benz CLK 220 за 465 тисяч гривень. Втім декларацію про відповідні зміни у майновому стані він подав із запізненням на місяць

З огляду на це, Національне агентство з питань запобігання корупції склало на вказаного працівника Держпраці протокол про порушення і надіслало до суду. 

У суді посадовець свою вину не визнав. Пояснив, що у раніше поданих деклараціях зазначав про право користування автомобілем Mersedes-Benz CLK 220, який взяв у лізинг. Після дострокової виплати лізингу, автомобіль переєстрували на нього. Суму залишку боргу він сплатив з особистих заощаджень, які також раніше декларував.  

Декларацію подав невчасно через особисті сімейні негаразди і непрогнозовані проблеми. У зв’язку з проблемами власного здоров`ям та здоров`я рідних він перебував у стані сильного душевного хвилювання та психологічного виснаження.

Зрештою суд визнав посадовця винним. Але закрив справу через закінчення строків накладення адміністративного стягнення. 

Так, доказів про погіршення стану здоров’я та душевні хвилювання правопорушник не надав. Також дійсно запізнився з подачею декларації на місяць.

Водночас адміністративне стягнення за вказане правопорушення можна накласти впродовж 6 місяців з дня його виявлення. Законодавством чітко не визначено, який момент слід розуміти під виявленням правопорушення. На думку суду, найбільш вірогідним днем виявлення правопорушення є 16 березня – дата подачі декларації працівником Держпраці. Саме у цей день органи у сфері протидії корупції вже володіли необхідною інформацією. Нині з цієї дати пройшло більше 6 місяців. 

На Сайті судової влади України правопорушником вказується Олександр Ганненко.

Раніше він працював головним державним інспектором Білоцерківської ОДПІ ГУ ДФС у Київській області.

Минулого року балотувався до Краматорської районної ради від партії “Опозиційна платформа – За життя”. Але неуспішно.

Востаннє Олександр Ганненко подавав декларацію у липні цього року. Це була декларація “перед звільненням”.