Суд не дозволив запорізькій поліції розслідувати задорогі “ковідні” закупівлі лікарень

Орджонікідзевський районний суд Запоріжжя не продовжив обласній поліції строки розслідування справи щодо задорогих медичних закупівель під час карантину. 

Про це повідомляється у відповідній ухвалі суду.

Згідно з матеріалами справи, низка запорізьких лікарень впродовж березня-квітня 2020 року закупила засоби дезінфекції “Пентадез 101” (об`ємом 4,5 л.) – 2500 грн за одиницю та “Ладоксин” (об`ємом 1 л.) 430 грн за одиницю. Загальна сума придбаного склала 1 мільйон гривень.

Втім за попередніми висновками слідчих, ринкова ціна засобу “Пентадез 101” на той час складала від 700 до 800 гривень, а “Ладоксину” – від 200 до 280 гривень.

З огляду на це, поліція у квітні 2020 року відкрила кримінальне провадження щодо шахрайства (ст. 190 КК України) та почала слідство. 

За цей час силовики вилучили документи з медичних установ та отримали звіт від оцінювача стосовно ринкової вартості “Пентадезу” – 1250 грн за одиницю. 

Також слідчі допитали директорів лікарень, які вказали, що укладали договори з підприємцем (в ухвалі ім’я не розкривалося), бо в нього на той момент був товар і він не потребував передоплати. Після цього поліція обшукала приміщення цього підприємця, але нічого не вилучила.

Строки розслідування у справі нині збігають, однак силовикам необхідно ще отримати доступ до низки документів та провести декілька експертиз, а після цього допитати медпрацівників.  

Тож поліція звернулася до суду для продовження строків розслідування на рік. 

Втім суд відмовив у задоволенні відповідного клопотання. Так, суд вже продовжував строки розслідування у цьому проваджені пів року тому. Слідчий тоді наводив аналогічні аргументи. Однак за цей строк поліцейський не провів необхідні слідчі дії і нині у судововому засіданні вагомих причин для цього навести не зміг. Також у його клопотанні не обґрунтовується особлива складність провадження, через яку необхідно продовжити строки розслідування на 12 місяців.