У Запорізьких лікарнях почали оформлення електронних лікарняних

З жовтня пацієнтам запорізьких лікарень будуть оформлювати електронні лікарняні. Всі хто захворів раніше – ще отримуватимуть документи на паперових бланках. 

Про це повідомляється на сайті Запорізької міськради. 

Процес впровадження електронних лікарняних почали влітку цього року. До жовтня був перехідний етап, коли лікар сам вирішував оформлювати листки непрацездатності в електронному вигляді чи на паперових бланках. 

Водночас з 1 жовтня всі лікарні Запоріжжя, підпорядковані Департаменту охорони здоров`я міської ради, будуть оформлювати лише електронні лікарняні. 

Після оформлення медичним працівником, лікарняний буде надходити до Електронного реєстру листків непрацездатності Пенсійного фонду

Там цей медичний висновок опрацьовується та з’ясовується, чи застрахована особа в Державному реєстрі загальнообов’язкового державного соціального страхування. Якщо так, то формується електронний листок непрацездатності. Якщо ні, на людину він не оформлюється. 

Щоб закрити електронний лікарняний, пацієнту не потрібно приходити до медичного закладу. Достатньо зателефонувати своєму сімейному лікарю. Також не треба нести документ роботодавцю. З першого дня оформлення медичного висновку роботодавець може побачити його в Кабінеті страхувальника в Реєстрі електронних послуг Пенсійного фонду. 

Працівнику треба лише повідомити своє керівництво, що він з певного дня непрацездатний та йому оформлено електронний лікарняний.

Свій е-лікарняний можна побачити за допомогою порталу «Дія» чи на сайті Пенсійного фонду.