В Україні розслідують пів тисячі справ про підробку паспортів вакцинації та тестів

Співробітники поліції відкрили 486 кримінальних проваджень по країні щодо використання підробленої документації про щеплення від коронавірусу та ПЛР-тестів. 

Про це повідомляється на сайті Національної поліції в Запорізькій області.

В Україні загалом 85 осіб вже отримали підозру у вказаних злочинах. Також Міністерство охорони здоров’я надіслало до медичних установ листи про відсторонення 15 керівників, де, можливо, відбувалась підробка медичних даних.

За словами посадовців Міністерства цифрової трансформації, лікар обов’язково має взяти на себе ризик – внести неправдиві дані та поставити електронний підпис для того, щоб сертифікат відобразився в додатку. Ці маніпуляції дуже легко помітити та відстежити факт злочину.

Окремо вказувалося, що владою готується законопроєкт про кримінальну відповідальність за продаж і використання підроблених ковід-сертифікатів.

У цьому законопроєкті пропонують карати за використання та виготовлення підроблення медичних документів – штрафами або позбавленням волі. Також передбачена відповідальність для медичних працівників, які вносять неправдиві дані у систему – штрафи, обмеження волі та позбавлення права обіймати посаду. 

Розміри штрафів за порушення коливаються від 34 тис. грн до 170 тис. грн. Обмежувати волю пропонують до двох років, позбавляти свободи – до трьох років.