Поліція з’ясовує чи крадуть гроші на запорізьких мостах

Жовтневий райсуд Запоріжжя продовжив поліції строки розслідування справи про розкрадання на будівництві мостів через річку Дніпро.

Про це повідомляється на сайті “Наші гроші” з посиланням на судовий реєстр. 

Так, Служба автомобільних доріг у Запорізькій області у березні 2020 року замовила ТОВ “Онур конструкціон інтернешнл” будівництво автотранспортної магістралі через річку Дніпро вартістю 11,92 мільярда гривень. 

Втім поліція у березні цього року відкрила кримінальне провадження щодо зловживання службовим становищем (ст. 364 Кримінального кодексу України) та почала перевіряти вказане будівництво. 

Силовики встановили, що до нового договору віднесли “витрати на розбирання тимчасових будівель та споруд”. Втім такі роботи Служба автомобільних доріг вже оплачувала у 2012 році за старим договором.

За час розслідування поліція оглянула будівельний майданчик, зокрема конструкції під арковою естакадою. Також отримала інформацію з вишок мобільного зв’язку. Окрім цього, допитала колишнього заступника начальника Служби автомобільних доріг та юрисконсульта. 

Слідчим ще треба допитати низку свідків з приводу процедури демонтажу металоконструкцій, також провести інші слідчі дії (конкретний перелік таких дій в ухвалі не вказувався – від “Запорізького проєкту розслідувань”). 

Втім нині у справі закінчуються строки розслідування. З огляду на це, слідчі звернулися до суду для продовження цих строків. Суд клопотання поліції задовольнив.

Нагадаємо, до “Онур конструкціон інтернешнл” будівництвом мостів у Запоріжжі займалося ПАТ “Уманьавтодор”. Угоду на відповідні роботи з фірмою уклали у 2011 році, однак мости вона так і не добудувала. 

Прокуратура потім судилася з “Уманьавтодор” за невикористаний аванс і частково виграла цю справу. Суд постановив стягнути з фірмі 171 мільйон гривень авансу та штрафні санкції.