Запорізьку владу закликають нарешті відремонтувати площу Фестивальну 

На сайті Запорізької міської ради зареєстрували петицію з проханням відремонтувати площу Фестивальну.

Відповідний документ розміщується у системі під №7033.

Авторка петиції вказує, що Фестивальна площа є центральною у Запоріжжі. Проте вже багато років потребує капітального ремонту, зокрема у поганому вигляді фонтан, тротуарна плитка, та скульптури.

Також зазначає, що у березні 2020 року Запорізькій ОДА оголосила тендер на реконструкцію площі Фестивальної, проте роботи досі не провели.

Нині під відповідною петицією зібрали 18 підписів – з необхідних 750. До кінця збору залишилося 57 днів.

Варто додати, реконструювати площу Фестивальну збираються щонайменше з 2005 року. Тоді право на реконструкцію отримало “АБГ Созидатель” ізраїльського мільярдера Лева Леваєва. Фірма хотіла побудувати дві будівлі (по 21 поверх кожна) та два яруси підземного торгового центру. Роботи на той час оцінювали у 200 мільйонів доларів

Втім будівництво так і не почалося, а у 2017 році “АБГ Созидатель” з’ясувало, що провести роботи на ділянці неможливо. Зокрема через високу ймовірність землетрусів на території.

Після цього ділянка площі Фестивальної перейшла до власності Запорізької міської ради.

Міська та обласна влада планувала почати реконструкцію площі у 2020 році. Для цього провели тендер на 117 мільйонів гривень, також обрали наглядача за роботами. 

Однак згодом призначені на реконструкцію гроші довелося скерувати на боротьбу з коронавірусом. Також договір на реконструкцію площі невдовзі визнали недійсним у суді через недоліки документації переможця та претензії від антимонопольного комітету.

Нині інформацію про оголошення нових тендерів на реконструкцію площі Фестивальної знайти не вдалося.