Нові мости у Запоріжжі пропонують назвати на честь борця Івана Піддубного

На сайті Запорізької міської ради зареєстрували петицію з пропозицією назвати мости через річку Дніпро на честь борця Івана Піддубного.

Відповідний документ розміщується у системі під №7040.

У петиції вказується, що Іван Піддубний народився у козацькій сім’ї у селі Красенівка (нині Черкаська область). 

Почав свою кар’єру у 1897 році як атлет цирку, потім захопився боротьбою і поступово отримав перемогу на всіх великих чемпіонатах тодішньої Російської імперії. Здобув Іван Піддубний славу і за кордоном, шість разів ставши чемпіоном світу з боротьби.

Іван Підуббний також усвідомлював себе українцем. У різних джерелах зустрічається історія про те, що коли Піддубному (вже у радянські часи) видавали паспорт, то записали у графі національність – “русский”. Втім борець перекреслив цей напис і вказав “українець”

Нині під петицією про назву мостів на честь Івана Піддубного зібрали 9 підписів – з необхідних 750. До кінця збору залишилося 59 днів.

Нагадаємо, раніше запорізькі мости пропонували назвати на честь заступника начальника Служби з розвитку доріг Олександра Шандиби, який влітку цього року загинув під час ДТП. Олександр Шандиба опікувався питаннями будівництва мостових переходів через річку Дніпро.