Прокуратура хоче повернути станції юних техніків приміщення у Запоріжжі 

Господарський суд Запорізької області прийняв до розгляду позов прокуратури щодо повернення приміщення на вул. Воронезькій, 22 місту. Нині нерухомість в оренді у ТОВ “РССЦ Медздравниця”

Про це повідомляється у відповідній ухвалі суду.

Так, “Медздравниця” отримала вказане приміщення в оренду на 5 років у січні цього року. Департамент комунальної власності та приватизації визначив фірму переможницею за результатами відповідного аукціону.

Комунальники передали “Медздравниці” в користування третій поверх будівлі колишньої школи – загальною площею 2016 кв. м. Майно відносилося до позашкільного навчального закладу «Станція юних техніків».

Прокуратура ж у вересні вирішила, що передача в оренду цього майна незаконна, і подала до суду позов про визнання недійсним договору між Департаментом та “Медздравницею”. Підготовче засідання у цій справі призначене на 21 жовтня 2021 року.

В судовій ухвалі не вказувалося конкретних претензій правоохоронців до цієї угоди. Втім, подаючи позов, силовики посилалися на статтю 80 Закону України “Про освіту”. У цій статті, зокрема вказується, що приміщення закладів освіти не можна приватизовувати чи використовувати не за призначенням. Їх можна здавати в оренду для забезпечення освітніх послуг. 

Обласна прокуратура в одному з нещодавніх повідомлень на своєму сайті також згадувала про початок судів з медичним центром (назва центру не розкривалася). Вказувалося, що Департамент міської ради передав в оренду частину приміщення закладу дитячої творчості всупереч законодавства – бо приміщення навчальних закладів можна використовувати лише з освітнім призначенням.

Варто додати, коли з фірмою підписували договір, приміщення не використовувалися вже 5 років, зносилися на 45% і потребували капітального ремонту. 

Нині в інтернеті можна знайти фотографії медичного центру на вул. Воронезькій, 22 (Хортицький район). 

Всередині приміщення провели ремонт. Перевлаштували його під медичний центр. 

Основний власник ТОВ “РССЦ Медздравниця” – Владислав Мец (частка у 80%). Співзасновниками підприємства також є Олексій Карєв (10%), Олексій Діордієв (5%) та Юрій Мосейко (5%). Директор центру – Владислав Мец.

Особа з ПІБ Олексія Діордієва – входить до Виконавчого комітету Запорізької міськради. Олексій Діордієв також вказувався довіреною особою Петра Порошенка у Запорізькій області під час президентських виборів 2019 року. Ще Діордієв вказувався контактною особою на кількох дрібних закупівлях житлово-будівельного кооперативу, де без конкурсу перемагала фірма ТОВ «Еско-Запоріжжя» – пов’язана з депутатом Запорізької міськради від «Європейської солідарності» (раніше “Блок Петра Порошенка”) Миколою Бєлим. Микола Бєлий також займається медичним бізнесом у Запоріжжі, зокрема він співволодіє “Багатопрофільною клінікою Святого Миколая”.