Запорізька громадськість знову витратить гроші на комунальні ремонти

У Запоріжжі визначили переможців Громадського бюджету. Більшість проєктів знову стосуються ремонтів шкіл та дитсадків. 

Про це повідомляється на сайті Запорізької міської ради.

Громадський бюджет започаткували у Запоріжжі в 2016 році. У рамках цієї програми запорожці можуть подати на конкурс будь-який проєкт з покращення життя міста, і пропозиції з найбільшою кількістю голосів потім профінансують з бюджету Запоріжжя.

Це шанс для мешканців втілити оригінальні ідеї, запропонувати владі альтернативний погляд на розвиток міста.

Втім, як показала практика, зазвичай серед проєктів перемагають ремонти шкіл та дитсадків, встановлення ігрових майданчиків, облаштування територій навколо багатоповерхівок. Тобто виконання тих робіт, які міська влада і так повинна планово проводити

Цього року ситуація кардинально не змінилася. 10 мільйонів гривень розподілили між 19 проєктами, більшість з яких стосується благоустрою території навколо шкіл та встановлення дитячих майданчиків.

Так, найбільше голосів набрав проєкт з реконструкції дороги до школи №65 (Шевченківський район). За ініціативу проголосувало 1555 людей. Роботи обійдуться у 845 тисяч гривень

Під час реконструкції хочуть викласти дорогу плиткою, встановити лавки і урни, висадити квіти та дерева. 

На другому місці опинився проєкт з реконструкції подвір’я школи №88 (Комунарський район). Автори пропозиції хочуть облаштувати подвір’я для людей з інвалідністю: встановити пандус та прокласти доріжки для пересування на кріслах колісних. Також створити сквер для відпочинку. За реконструкцію проголосувало 1355 чоловік. Роботи обійдуться у 400 тисяч гривень. (Від “Запорізького проєкту розслідувань”: інформацію про те, що проєкт школи №88 посів друге місце за кількістю голосів у конкурсі Громадського бюджету, автор матеріалу додав 19.10.21. У стару версію цього матеріалу вказаний проєкт не потрапив – через помилку автора).

Третє місце посів проєкт з ремонту подвір’я спортивної школи №18 (Шевченківський район). Ініціатори хочуть відремонтувати ґанок, встелити територію навколо плиткою. За цей ремонт проголосувало 1300 чоловік. Роботи коштуватимуть 396 тисяч гривень.

Четвертим став проєкт з облаштування вуличного тренажерного майданчику на території колегіуму “Елінт” (Дніпровський район). За проєкт проголосувала 1121 людина. Роботи обійдуться у 386 тисяч гривень

Водночас достатньої кількості голосів для перемоги не набрав, наприклад проєкт щодо створення культурного простору у сквері “Театральний”. Автори ініціативи пропонували влаштовувати там вуличні концерти, арт-фестивалі, флеш-моби та майстер-класи. 

Також не проголосували за створення на базі дитячої школи мистецтв №2 центру цифрового живопису “DiGraph”. У центрі планували проводити тематичні виставки, конкурси, майстер-класи. Навчати дітей використанню комп’ютерних технологій у художній діяльності.

Не набрало необхідної кількості голосів і проєкт “Територія креативу” – облаштуванні прилеглої до Запорізького муніципального театру-лабораторії “ВІ” ділянки. На цій території планували проводити показ вистав, організувати лекторій, кіноклуб, ленд-арт, дитячий клуб, концертний майданчик, літературний простір, тощо.

журналіст “Запорізького проєкту розслідувань” Олег Шемчук