Запорізька поліція розслідує нестачу обладнання на алюмінієвому комбінаті 

Орджонікідзевський районний суд продовжив поліції строк розслідування справи щодо недостачі обладнання на Запорізькому алюмінієвому комбінаті. 

Про це повідомляється у відповідній ухвалі суду.

Згідно матеріалів справи, державні аудитори на початку 2020 року провели перевірку на Запорізькому алюмінієвому комбінаті (за 2019 рік). 

У підсумку фахівці виявили нестачу 192 одиниць обладнання загальною сумою 5,2 мільйона гривень. Йшлося, зокрема про: електродвигуни, насоси, блоки та шафи керування електролізерами, холодильники, бункер для глинозему, візки для транспортування, вагові комплекси.

З огляду на це поліція у квітні 2020 року відкрила провадження щодо привласнення майна через зловживання службовим становищем (стаття 191 Кримінального кодексу України) і почала слідство. 

За цей час слідчі встигли допитати свідків та провести судову експертизу, яка підтвердила недостачу обладнання.

Поліції ще треба допитати директора, головного бухгалтера та службу охорони ЗАлК, витребувати у підприємства журнали в`їзду-виїзду автотранспорту, встановити фірми, які мали взаємовідносини з алюмінієвим комбінатом.

Втім у справі закінчуються строки розслідування. Тож поліція звернулася до суду для продовження цих строків на рік. Суд це клопотання задовольнив.

Запорізькій виробничий алюмінієвий комбінат тривалий час був державним підприємством.  

Після приватизації російською компанією «РУСАЛ» протягом 2008-2011 років виробництво на комбінаті повністю зупинили, а технологічне обладнання знищили. У 2015 році напівзруйноване підприємство через суд повернули державі.

У 2017 році СБУ повідомила про підозру представникам “РусАл” у знищенні “ЗАлК” в інтересах Росії. Серед підозрюваних називали російського олігарха Олега Дерипаску.  У 2018 році Рада національної безпеки та оборони України внесла “РусАл” до санкційного списку.

Нині на АТ «ЗаЛК» працює лише цех алюмінієвої катанки. Державі належить 68% підприємства.