У запорізькі магазини можуть завезти небезпечні продукти

Держслужба з питань безпечності харчових продуктів отримала від європейських колег повідомлення про експорт в Україну небезпечної продукції. Йдеться про заморожену випічку з завищеним рівнем етилен оксиду. 

Про це повідомляється на сайті Головного управління Держпродспоживслужби у Запорізькій області.

Так, до Держпродспоживслужби надійшло повідомлення з європейської системи оповіщення про харчові ризики (Rapid Alert System for Food and Feed).

Повідомлення стосувалося завезення до України замороженої випічки з перевищенням максимально допустимого рівня етилен оксиду.

Оксид етилену – це засіб для знезараження шкідливих організмів у харчових продуктах, який використовується в країнах за межами Європейського Cоюзу. Його тривале вживання може викликати рак.

Випічка експортувалася з Румунії (виробник: SC LTa Lorrain SRL, Campia-Turzii), а у нашій країні її отримувало ТОВ «АТБ маркет». 

Після повідомлення Держпродспоживслужби магазини мають вилучити з обігу цей продукт. Нині інформації щодо виявлення такої продукції у запорізьких торгових точках до служби не надходила. 

Проінформувати фахівців про випадки продажу такої продукції можна за адресою: вул. Гоголя, 105А, Запоріжжя. Також за телефоном 061-228-04-51 або електронною поштою: bezpeka@gudpss-zp.gov.ua