Запорізький суд виправдав вчителя у справі ДТП з учнем

Приазовський районний суд виправдав вчителя фізкультури Гірсівської  сільської школи. Його звинувачували у недогляді за учнем, якого збила машина.

Про це повідомляється у відповідній ухвалі суду.

Згідно з матеріалами справи, вчитель Гірсівської сільської школи (Приазовський район) весною 2014 року супроводжував учнів 4-ого класу до стадіону. Фізкультурник вишукував дітей у колону позаду себе, щоб перейти проїжджу частину, але один з учнів раптово вибіг на дорогу і потрапив під машину. 

Школяр отримав забій мозку (з легким перебігом хвороби надалі).

З огляду на це, слідчі відкрили кримінальне провадження стосовно неналежного виконання обов’язків з охорони життя та здоров’я дітей (стаття 137 Кримінального кодексу України). А після закінчення розслідування, скерували до суду відповідний обвинувальний акт щодо вчителя.

У суді вчитель вину не визнав. Вказував, що перед походом на стадіон провів для дітей інструктаж: що дорогу можна переходити тільки з його дозволу та команди. Далі він з дітьми підійшов до дороги і розставив руки в боки, забороняючи їм переходити проїжджу частину. Водночас один з учнів постійно вибігав зі строю і на вказівки вчителя знову повертався у стрій. Коли вчитель повернувся обличчям до дороги, щоб оцінити рух на проїжджій частині, то почув звук гальмування. Побачив, що школяра збила машина і він лежав на дорозі. Надалі вчитель зупинив одну з автівок поруч та відвіз учня до фельдшерського пункту.

Зрештою суд виправдав вчителя. Вказував, що у ДТП винен водій автомобілю. Ще у 2014 році водія визнали винним у порушенні правил дорожнього руху (а потім звільнили від покарання за амністією). Окрім цього, інші школярі підтвердили слова вчителя: що їм проводили інструктаж, також фізкультурник заборонив їм переходити дорогу і розставив руки в боки, втім їхній одноклассник вибіг зі строю та потрапив під машину. Слова вчителя підтвердив і водій.

Окремо в ухвалі вказувалося, що на жодне з засідань у цій справі не з’явився потерпілий та його представник. Суд навіть штрафував за це потерпілого. Також цього року у справі від підтримання обвинувачення відмовлявся прокурор, потім його замінили на інших співробітників прокуратури.

На посаді вчителя фізкультури обвинувачений працює з 1993 року. В ухвалі повідомлялося, що він працює у школі і зараз.