Поліція поверне $20 тисяч, які вилучили у запорізького професора у хабарницькій справі 

Орджонікідзевський районний суд Запоріжжя зобов’язав поліцію повернути 21 тисячу доларів, які вилучили у справі про хабарництво викладачів “Запорізької політехніки”.

Про це повідомляється у відповідній ухвалі суду.

Нагадаємо, завідувач кафедри будівельного виробництва та управління проектами університету “Запорізька політехніка” впродовж 2020-2021 років вимагав від студентів хабарі за складання заліків, екзаменів та захисту дипломних робіт. 

Завідувач кафедри особисто вимагав хабарі або скеровував студентів до викладачів, й останнім телефоном наказував вимагати гроші. Студенти змушені були платити, бо розуміли, що без хабарів їм не дадуть скласти дисципліни та захистити диплом, а також можуть відрахувати з університету.

Під час передачі чергового хабара у лютому 2021 року силовики затримали вказаного завідувача кафедри і наступного дня повідомили йому про підозру за статтею про отримання неправомірної вигоди (стаття 368 Кримінального кодексу України). 

Під час обшуку житла завідувача, слідчі знайшли у системному блоці $21,6 тисяч доларів, які згодом арештували через суд.

Втім згодом цей арешт вирішила оскаржити теща викладача. Вказувала, що гроші належать їй. Передала долари доньці, бо лежала у лікарні, а житло (тещі) не обладнано сигналізацією. На підтвердження своїх заощаджень скаржниця надала податкові декларації та виписки про дохід від депозиту.

Суд цей арешт у серпні скасував. Вказував, що у документах слідчих немає інформації, що вказані гроші є предметом злочину. Також з часу вилучення грошей минуло 5 місяців, а слідчі не навели додаткових аргументів про необхідність їх арешту . Окрім цього, поліцейські не надали доказів про приналежність грошей підозрюваному (завідувачу кафедри).

Згодом адвокат також подав скаргу на бездіяльність слідчих, які не повернули вилучені гроші. Суд скаргу адвоката задовольнив і зобов’язав поліцейських повернути гроші.

На сайті судової влади фігурувало три імені у цій справі: Василь Доненко (професор, завідувач кафедри), Лариса Щербина (доцентка, заступниця завкафедри) та Анатолій Бобраков (доцент).

Василь Доненко у 2015 році балотувався до Запорізької облради від “Самопомочі”, згодом став помічником депутатки облради від цієї ж партії Ірини Максимової.