“Укрзалізниця” відсудила у запорізької прокуратури більше 700 тисяч боргу 

Господарський суд Запорізької області зобов’язав прокуратуру заплатити “Укрзалізниці” 775 тисяч гривень боргу за оренду нерухомості. 

Про це повідомляється у відповідній ухвалі суду.

Згідно з матеріалами справи, Фонд держмайна у 2013 році передав в оренду прокуратурі Запорізької області гараж (134,5 кв. м) та частину адмінбудівлі (1092,9 кв. м) на вул. Залізничній, 17.

Водночас нерухомість залишалася на балансі “Укрзалізниці” і прокуратура мала відшкодовувати залізничникам низку витрат (комунальні послуги, податок на землю та майно).

У 2019 році прокуратура перестала перераховувати гроші “Укрзалізниці” і у силовиків почав накопичуватися борг. На претензії залізничників прокурори вказували, що дія договору оренди закінчилася у 2018 році. Тож і договір про відшкодування також вже недійсний. 

Весною 2021 року “Укразалізниця” звернулася до суду з позовом про стягнення з прокуратури 775 тисяч гривень боргу (разом з інфляційними втратами та штрафами). 

Суд позов “Укрзалізниці” задовольнив. Вказував, що підписаний сторонами договір оренди можна припинити, коли одна зі сторін подає відповідну заяву. Ні прокуратура, ні залізничники так заяву не подавали, тож договір автоматично продовжив свою дію. 

Також сторони не підписали акти приймання-передачі майна. Водночас прокуратура не заперечувала, що продовжує користуватися майном.