У Енергодарі державі повертають довгобуд

Господарський суд Запорізької області вирішив повернути Фонду держмайна малоповерховий будинок у Енергодарі. Його у 2012 році продали фірмі, яка зрештою не вклалася в обіцяні строки будівництва.

Про це повідомляється у відповідному рішенні суду.

Згідно з матеріалами справи, запорізьке відділення Фонду держмайна у 2012 році продало фірмі “Прозрєніє” недобудовану малоповерхівку (на 9 квартир) за 1,6 мільйона гривень. Будівля розташована у Енергодарі, у провулку Таврійському, 4.

Відповідно до договору, покупець зобов’язувався завершити будівництво до 2015 року (потім сторони перенесли строки на 2018 рік). На час підписання будівля була зведена на 42%. 

Покупець надалі виконав низку робіт: провів мережі каналізації та водопостачання, поштукатурив приміщення, утеплив і наніс декоративний шар на фасад. Втім повністю будівництво до 2018 року закінчити не встиг

Представники “Прозрєнія” декілька разів намагалися продовжити строки робіт з Фондом держмайна, втім ці зміни так і не погодили.

Зрештою працівники Фонду держмайна у березні 2019 року провели перевірку на будівництві та зафіксували, що обіцяні роботи покупець вчасно не виконав.

З огляду на це, Фонд держмайна у квітні 2021 року подав до суду позов про розірвання договору та повернення нерухомості. (Водночас в ухвалі не вказувалося чому позов подали через два роки після перевірки – від “Запорізького проєкту розслідувань”).

В суді представники “Прозрєнія” не заперечували, що в зазначені строки будівництво не закінчили. Втім через пів року після перевірки Фонду держмайна, вони все ж ввели будинок в експлуатацію (у жовтні 2019 року). Тож нині договір виконаний.

Суд заслухав аргументи сторін та все ж задовольнив позов Фонду держмайна. Вказував, що у договорі дійсно є пункт про необхідність завершення будівництва у травні 2018 року. Водночас представники “Прозренія” підтвердили, що в строк роботи не виконали. Також це зафіксовано в акті перевірки Фонду держмайна від 2019 року. 

Директором та власником ТОВ “Прозрєнієє Ігор Лебеденко.

Варто додати, Фонд держмайна намагався судитися з фірмою ще у 2020 році, втім у нього не вистачало грошей на судовий збір.

Паралельно Фонд намагався подати позов про повернення малоповерхівки у провулку Таврійському, 2. Втім цей позов повернули через несплату судового збору.