Водію дали умовний строк за організацію поїздки у Донецьк 

Мелітопольський міськрайонний суд призначив умовне покарання водію за перевезення пасажирів у Донецьк через Росію

Про це повідомляється у відповідній ухвалі суду.

Згідно з матеріалами справи, взимку цього року чоловік розмістив на майданчику “ОLХ” оголошення про організацію перевезень на тимчасово окуповану територію України та виїзд з неї. Йшлося про маршрут у Донецьк через Росію.

Надалі він знайшов п’ятьох пасажирів (з Бердянська, Мелітополя та Запоріжжя), погодив з ними вартість своїх послуг – по три тисячі гривень з кожного, і наприкінці березня організував поїздку

Коли ж водій доїхав до митного пункту на кордоні України та Росії, його затримали силовики.

Суть злочину полягала у тому, що чоловік хотів надалі в’їхати з Росії у Донецьк через пропускний пункт “Станція Успенка”, який українська влада закрила у 2015 році і нині він вважається незаконним. Знаходиться під контролем терористичної організації “ДНР” і окупаційної адміністрації Російської федерації.

Такі дії водія слідчі кваліфікували як порушення порядку в`їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї (стаття 332-1 Кримінального кодексу України).

Після закінчення слідства, правоохоронці скерували відповідний обвинувальний акт до суду.

Нещодавно ж суд затвердив мирову угоду між обвинуваченим та прокурором. За нею обвинувачений визнав вину у злочині і в обмін на це отримав 2 роки обмеження волі. Також звільнення від цього покарання з іспитовим строком на 1 рік.

Нагадаємо, з початку коронавірусної пандемії офіційні пункти пропуску (на лінії зіткнення з так званими “ДНР” та “ЛНР”) періодично закривають.