На запорізькому “Водоканалі” провели перевірку – через місяць після скарг на затхлу воду

Держпродспоживслужба провела перевірку на запорізькому КП “Водоканал” після скарг мешканців на погану воду. Ймовірними причинами зміни запаху та смаку води фахівці називають “погіршення санітарного стану річки Дніпро”.

Про це повідомляється на сайті Служби.

Перевірку на “Водоканалі” проводили з 5 по 20 жовтня. Фахівці Держпродспоживслужби встановили, що споруди водопідготовки цього комунального підприємства працюють без відхилень від технічних норм. 

Для очистки та знезараження води підприємство використовує реагенти та матеріали, які мають належні висновки державної експертизи. 

Протягом року порушень та аварійних ситуацій, які б могли змінити якість питної води на “Водоканалі” не зареєстровано. 

Ймовірною причиною відхилень у воді є значне погіршення санітарного стану річки Дніпро.

Втім працівники Держпродспоживслужби все ж вказали, що “Водоканал” своєчасно не створив комісію для розслідування погіршення якості води. Були також певні невідповідності у документації підприємства – щодо промивання водорозподільної мережі та відборі проб води для досліджень у лабораторії.  

За ці недоліки на керівництво “Водоканалу” склали відповідні протоколи про правопорушення.

Нагадаємо, мешканці Запоріжжя почали скаржитися на погану якість води ще на початку вересня. Вода мала неприємний присмак та запах (запах болота чи плісняви).

Тоді працівники “Водоканалу” вказували, що вода відповідає нормам. Причина ж неприємного смаку та запаху – це сезонне цвітіння річки Дніпро (відмирання водоростей).