На Запоріжжі влада вже 4 рік затягує погодження будинку для багатодітної сім’ї

Роздольська громада (Василівський район) четвертий рік не може змінити цільове призначення землі – для вселення у будинок багатодітної сім’ї.

Про це повідомляється на Фейсбук-сторінці голови благодійного фодну “Щаслива дитина” Альберта Павлова

Так, благодійний фонд “Щаслива дитина” у 2016 році орендував у Любимівської сільради (нині входить до Роздольської громади) напівзруйнований будинок колишньої амбулаторії.

Згодом фонд за гроші пожертвувачів зробив у цьому будинку капітальний ремонт. Але при введенні в експлуатацію нерухомості виникла проблема – земля під будинком призначена для розміщення медичних об’єктів.

Для зміни цільового призначення землі, представники фонду звернулися до керівництва Роздольської громади

Громада пообіцяла розробити генеральний план села, а потім змінити цільове призначення землі.

Фонд чекав розробки генерального плану, але вирішення цього питання затягнулося на 4 роки. За цей час дім неодноразово намагалися пограбувати: розбивали вікна, спробували зняти батареї, навіть палили штори та розетки. 

Тож представники фонду винайняли охорону. Так, окрім оплати усіх комунальних послуг за дім, до витрат фонду додалося ще й 6 тисяч гривень щомісячно за охорону. 

Декілька тижнів тому фонд “Щаслива дитина” знайшов багатодітну сім’ю для заселення у цей будинок. Тож знову постало питання щодо оформлення документів. 

Представники фонду звернулися до Роздольської громади для отримання пояснень – коли змінять призначення землі. Але посадовці не змогли дати конкретних відповідей.

Через цю неоднозначну поведінку влади, голова фонду “Щаслива дитина” Альберт Павлов нещодавно опублікував допис у Фейсбуці, де розповів про вказані бюрократичні відносини з Роздольською громадою. Після розголосу проблеми, з головою фонду зустрілося керівництво громади. 

У коментарі “Запорізькому проєкту розслідувань” Альберт Павлов розповів, що посадовці повідомили про готовність генплану, і навіть – що цільове призначення землі вже нібито змінили. Влада пообіцяла на найближчій сесії погодити всі питання, які допоможуть вселити сім’ю.

Зі свого боку, фонд має провести ремонт у будинку (замінити розетки, пофарбувати стіну, вставити скло у вікна) та підписати з багатодітною сім’єю договір суборенди. 

Водночас про повноцінне заселення поки не йдеться. Це означає, що фонд продовжить сплачувати за комунальні послуги як юридична особа. Тобто для проживання багатодітної сім’ї (з 8 дітей) не будуть застосовуватися низка пільг.

“Запорізький проєкт розслідувань” намагався взяти коментар у голови Роздольської громади Сергія Передерія щодо проблем зі зміною цільового призначення землі, але той сказав, що йому ніколи відповідати на наші питання. Коротко повідомив, що проблема вирішена, сім’ю заселять у будинок, але документи на цей дім “будуть переоформлювати ще дуже довго – як і все в нашій країні”.