Колишню бухгалтерку “Запоріжкрану” підозрюють у крадіжці пів мільйона

Запорізька поліція підозрює колишню бухгалтерку ПАТ “Запоріжкран” у привласненні 557 тисяч гривень підприємства. 

Про це повідомляється у відповідній ухвалі суду.

Згідно з матеріалами справи, бухгалтерка ПАТ “Запоріжкран” протягом 2015-2016 року незаконно перерахувала на свою картку 557 тисяч гривень.

Ще 95 тисяч гривень отримали низка інших працівників, зокрема провідний бухгалтер, керівник бюджетного процесу і фінансового контролю. 

Для перерахування грошей бухгалтерка входила у банківську програму підприємства під чужим логіном та паролем. Надалі створювала відомості на списання грошей з рахунку і підтверджувала їх чужими цифровими підписами.

Гроші призначалися нібито на заробітні плати, аванси, витрати на відрядження.

Опісля бухгалтерка підробляла платіжні доручення, відомості та виписки з банку – щоб документи співпадали з даними бухгалтерського обліку.

З огляду на ці незаконні дії бухгалтерки, поліція наприкінці 2016 року відкрила кримінальне провадження щодо підроблення документів та розкрадання грошей через зловживання службовим становищем (стаття 358 та 191 Кримінального кодексу України).

У 2018 році силовики скали повідомлення про підозру бухгалтерці, але тоді ж вона почала переховуватися від слідства.

Надалі слідчі неодноразово отримували від суду дозвіл на її затримання – для взяття під варту, але так бухгалтерку і не знайшли

Нещодавно ж правоохоронці вчергове звернулися до суду за дозволом на затримання підозрюваної. І суд знову їм цей дозвіл надав.

Основним акціонером ПрАТ “Запоріжкран” з 2005 року є фінська транснаціональна корпорація Konecranes. Підприємство займається виробництвом кранів, підйомного та такелажного обладнання, металевих конструкцій.

Постачає продукцію в Індію, Азербайджан, Єгипет та ін.