У Запоріжжі планують облаштувати Гребний канал для занять спортом

Обласна та місцева влада Запоріжжя збирається облаштувати Гребний канал для занять веслуванням.

Про це повідомляється на сайті Федерації каное України.

Нині влада вирішує питання щодо відведення землі під будівництво. Водночас на проєктування робіт вже є 1 мільйон гривень.

Посадовці хочуть облаштувати сам канал, а також побудувати комплекс для розвитку двох олімпійських видів спорту – академічного веслування, а також веслування на байдарках та каноє.

У Гребному каналі ідеальна роза вітрів та є обвідний канал, наявність якого є однією з вимог для проведення міжнародних змагань. Такий веслувальний канал може в майбутньому розглядатися як одна з баз для підготовки збірних команд України.

Для будівництва арени хочуть взяти за основу проєкт водної арени у Тернополі. Зі свого боку, Федерація каноє запропонувала також розглянути проєкти закордонних каналів. 

У будь-якому разі обраний проєкт адаптують під місцеві умови. Також проєкт будуть доопрацьовувати разом з представниками Федерації каное України, адже майбутню споруду використовуватимуть саме веслувальники.

Окремо влада пообіцяла взяти на контроль питання реконструкції веслувальної бази ДЮСШ «Локомотив»

ДЮСШ “Локомотив” заснували у 1992 році. Нині там працює 4 спортивних відділення: веслування на байдарках та каное, бокс, легка та важка атлетика. Профільна спеціалізація – водні види спорту.

Нагадаємо, раніше “Запорізький проєкт розслідувань” писав, що у Запоріжжі презентували детальний план розвитку Південного мікрорайону. Цей план передбачав розвиток Гребного каналу як ядра для водних видів спорту.

Зокрема передбачалася побудова трибун біля води, школи вищої спортивної майстерності, стадіону, критого басейну.