Поліція розслідує крадіжки на ЗТМК

Поліція розслідує справу про задорогі ремонти на Запорізькому титано-магнієвому комбінаті.

Про це повідомляється у відповідній ухвалі суду.

Згідно з матеріалами справи, влітку 2019 року у низці цехів ЗТМК міняли покрівлю. Роботи загалом оцінили у 495 тисяч гривень

Згодом комісія підприємства провела перевірку цих робіт  і встановила завищення обсягів на 218 тисяч гривень

З огляду на це поліція наприкінці 2019 року відкрила кримінальне провадження щодо привласнення грошей через зловживання службовим становищем (стаття 191 Кримінального кодексу України) та почала слідство. 

За цей час правоохоронці отримали копію проєктної документації заміни покрівлі, оглянули місця ремонтів, призначили оціночно-будівельну експертизу, оперативники отримали доручення на пошук свідків (зокрема, керівників цехів).

У справі ще треба допитати 8 свідків, отримати деяку фінансову документацію,  дочекатися результатів вказаної експертизи та призначити низку інших досліджень. 

Втім строки розслідування провадження вже добігають кінця. Тож слідчі звернулися до суду для їх продовження на пів року. 

Суд це клопотання задовольнив.

ТОВ “ЗТМК” нині належить Фонду державного майна України (51%) та кіпрській компанії Толексіс трейдніг лімітед (49%).

У червні 2020 року виконувачем обов’язків керівника ЗТМК став Сергій Лубенніков. Він замінив на посаді директора Володимира Сивака. Останнього, як і Толексіс трейдінг лімітед, пов’язували з олігархом Дмитром Фірташем. 

Володимира Сивака судили за нецільове використання інвестиційних грошей Толексіс трейдінг лімітед. У двох судових інстанціях Сивака виправдали, нині ж справа розглядається в касації. 

Також продовжується суд Спеціалізованої антикорупційної прокуратури з Толексіс трейдінг лімітед за повне повернення ЗТМК у власність держави.