Поліція поки не вручила підозру у справі запорізького погорілого будинку 

Поліція поки не назбирала доказів для вручення підозри у справі про займання покрівлі у запорізькому будинку на вул. Сержанта Медведєва, 7. 

Про це повідомляється у відповіді Головного управління Національної поліції у Запорізькій області на відповідний запит “Запорізького проєкту розслідувань”. 

Нагадаємо, вночі 2 серпня у Дніпровському районі Запоріжжя загорівся чотириповерховий багатоквартирний будинок на вул. Сержанта Медведєва, 7. Зайнявся увесь дах, для гасіння якого залучили 60 пожежників. Вогонь приборкали о першій годині ночі 3 серпня. 

Серед ймовірних причин пожежі чиновники називали вибух балонів газу, які використовувалися для зварювальних робіт при ремонті даху. 

Поліція 3 серпня відкрила кримінальне провадження щодо порушення встановлених законодавством вимог пожежної або техногенної безпеки (стаття 270 Кримінального кодексу України) та почала слідство

Нещодавно “Запорізький проєкт розслідувань” вирішив дізнатися про прогрес розслідування цієї справи і надіслав до поліції відповідний запит.

Днями поліція відповіла на цей запит.

Так, силовики вказали, що у справі провели низку слідчих дій, але підстав для повідомлення конкретній особі про підозру поки немає.

Прохання надати інформацію про конкретний перелік проведених слідчих дій (експертиз, допитів, оглядів, вилучення документів) силовики залишили без відповіді. Послалися на те, що журналісти не є стороною по цій справі, а тому надавати таку відповідь – незаконно.

Окремо слід додати, вчора журналіст “Запорізького проєкту розслідувань” побував на місці пожежі. 

Зараз дім огороджений парканом.

Будівельники ремонтують дах. Підряд на ці роботи отримало ТОВ “Анстрой лімітед”, яке належить колишньому комунальнику Антонові Шуваєву. Ремонт обійдеться у 12,5 мільйона гривень.

Відповідно до останніх повідомлень міськради, будівельники встановили тимчасову покрівлю, провели бетонування перекриття над під’їздом, відновили парапети, продовжували ремонт вентиляційних каналів.

Поряд з будинком є біотуалети.

Також стоїть невеличкий резервуар з водою.

Окрім цього, посеред двору досі розташований великий намет.

Нині він порожніє. Одразу після пожежі влада організовувала у цьому наметі оперативні засідання та зібрання з мешканцями.

Раніше “Запорізький проєкт розслідувань” повідомляв, що Запорізька міська рада не проводила службового розслідування щодо вказаної пожежі. 

Також ми зібрали інформацію про фірму, яка мала ремонтувати дах до пожежі. А також про фірму, яка мала наглядати за цими роботами.

Фото – Руслан Афончиков