Керівнику фірми на Запоріжжі дали 2 роки обмеження волі за розкрадання

Гуляйпільський районний суд призначив директору ТОВ “Сітібуд-М” два роки обмеження волі за привласнення 86 тисяч гривень при ремонті пологівського колегіуму.

Про це повідомляється у відповідному вироку суду.

Згідно з матеріалами справи, Відділ освіти Пологівської райдержадміністрації у червні 2018 року замовив в ТОВ “Сітібуд-М” капітальний ремонт спортзалу Пологівського колегіуму № 1. До початку навчального року потрібно було відремонтувати підлогу, пофарбувати її та вставити вікна. Загальна вартість робіт мала скласти 336 тисяч гривень

Згодом пологівські освітяни перерахували “Сітібуд-М” 101 тисячу гривень авансу. Фірма виконала будівельних робіт на 14,5 тисяч гривень, а інші гроші не повернула.

З огляду на це поліція у листопаді 2018 року відкрила кримінальне провадження щодо привласнення грошей через зловживання службовим становищем (стаття 191 Кримінального кодексу України) та почала слідство. 

Згодом правоохоронці передали до суду відповідний обвинувальний акт стосовно директора ТОВ “Сітібуд-М”.

Обвинувачений в судовому засіданні свою вину в повному обсязі не визнав. Вказав, що на весь аванс придбав будівельні матеріали і привіз їх до школи. У нього є накладні стосовно закупівлі матеріалів на всю суму, але надавати їх не вбачає необхідності, оскільки свою невинуватість доводити не повинен. Трудові договори з найманими працівниками він також має, але не пам`ятає, де вони зберігаються. Роботи виконувалися, але чому вони не були завершені йому не відомо.

Зрештою суд визнав директора винним, призначив йому 2 роки обмеження волі та посадові обмеження на такий саме строк. Його винуватість підтверджується низкою документів: договором підряду, платіжним дорученням, актами приймання робіт, випискою з банківського рахунку. 

Неповернутий аванс з фірми стягнули раніше через господарський суд. 

Окремо у вироці вказувалося, що директора раніше вже судили за розтрату грошей під час ремонту одного з будинків у Запоріжжі, але згодом звільнили від відповідальності через амністію.

Згодом його обвинувачували у підроблені документів щодо працівників на одному з тендерів у Запоріжжі, але це провадження закрили через зміну обстановки (директора звільнили, а договір розірвали).

В обох випадках йдеться про його керуванням фірмою ТОВ «Будпріоритет».

На сайті “Судової влади України” обвинуваченим у цій справі вказується Мечеслав Россінський. Нині він директор та власник “Сітібуд-М”.

У системі “Прозоро” фірма загалом отримала 26 замовлень загальною вартістю 2,79 мільйона гривень. 20 з цих замовлень – від КП “Запоріжремсервіс” Запорізької міськради, усі без конкуренції.

З 2018 року фірма замовлень не отримує.