Суд виправдав керівницю національного парку “Великий луг” у земельних збитках

Василівський районний суд виправдав виконувачку обов’яків директора Національного природного парку “Великий Луг”. Її обвинувачували у збитках через передачу землі підприємцю.

Про це повідомляється у відповідному вироці суду.

Згідно з матеріалами справи, виконувачка обов’язків директора Національного природного парку “Великий Луг” (парк знаходиться у Василівському районі) наприкінці 2017 року уклала з підприємцем угоду про спільну діяльність. Відповідно до цієї угоди, підприємець мав вирощувати на певних ділянках парку зерно. Це зерно надалі парк хотів використати для підкормки тварин. 

Вказаною угодою згдом зацікавилися правоохоронці. На їх думку ділянками площею 24 гектари розпорядилися не за призначенням. Їх використовували у підприємницьких цілях, для вирощування сільськогосподарських культур. Тож такими діями державі завдали збитків на 325 тисяч гривень.

З огляду на це силовики у 2018 році відкрили кримінальне провадження і почали слідство. Згодом вони оголосили директорці підозру і передали відповідний обвинувальний акт до суду. 

У судовому засіданні обвинувачена вину не визнала. Пояснила, що “Великий Луг” розділений на декілька зон, одна з яких господарська. На цій території є кормове поле. Бюджет парку на рік – приблизно 30 тисяч гривень. Через неможливість власними силами обробляти землі, вона звернулась до вказаного підприємця. В результаті парк отримав гроші та насіння. Вирощене на полі зерно надалі використали для підкормки тварин та птахів.

Окрім цього, відповідно до контракту, вона має право на укладання земельних угод. Проти вказаної співпраці також не заперечувало профільне міністерство. 

Зрештою суд директорку виправдав. Вказувалось, що кормове поле утримують з ціллю охорони природи. Корм використовують для годування тварин. Таке поле не має нічого спільного з  сільськогосподарським виробництвом. 

Також у справі було декілька процесуальних порушень. Так, прокурор призначив перевірку з питань дотримання земельного законодавства, втім з 2014 року у прокурорів не має такого права. Тож акт обстеження ділянки та розрахунок розміру шкоди – це недопустимі докази.

Окрім цього, силовики передали до суду обвинувальний акт після закінчення строків розслідування справи. 

Варто додати, Головне управління Держгеокадастру в Запорізькій області раніше намагалося стягнути збитки у цій справі. Втім суд земельникам відмовив, бо розрахунок збитків інспектор проводив з порушенням законодавства. Потім цей збиток оскаржив у суді й сам парк “Великий Луг”.

Відповідно до інформації з сайту Судова влада України, обвинуваченою у цій справі виступає Тамара Йосипенко.