Капремонт запорізької погорілої школи обійдеться вже у 60 мільйонів

Департамент освіти і науки Запорізької міськради хоче замовити фірмі “Співдружність авіа буд” додаткові роботи на капітальний ремонт школи № 53. Вартість таких робіт – 19,2 мільйона гривень.

Про це повідомляється у системі закупівель “Прозоро”.

Нагадаємо, у запорізькій школі № 53 у 2015 році відбулася пожежа. Найбільше зазнали пошкоджень другий і третій поверхи. 

Наприкінці 2019 року освітяни Запорізької міськради віддали ТОВ “Співдружність авіа буд” основний тендер на капітальний ремонт цієї школи вартістю 41,3 мільйона гривень.

Відповідно до умов цього договору, у школі мають замінити вікна, комунікаційні мережі, провести електромонтажні роботи. Також будівельники повинні відремонтувати підлогу, перекриття, утеплити фундамент та фасад.

Роботи початково планували завершити до кінця 2020 року.

Проте капітальний ремонт почали тільки в серпні 2020-го. Восени того ж року міськрада вирішила відкоригувати проєкт цих будівельних робіт. Згодом графік капремонту продовжили до кінця 2022 року і з’явилася потреба у додаткових роботах. 

Нещодавно ж міськрада опублікувала у системі “Прозоро” інформацію про намір замовити ці додаткові роботи “Співдружність авіа буд”. Вартість нової угоди склала 19,2 мільйона гривень.  

Фірма отримає ці гроші без конкуренції, бо, відповідно до законодавства, міськрада може таким способом дозамовити роботи на об’єкті (переможцю початкового тендеру) на суму не більше 50% від основного підряду. 

Конкретний перелік додаткових робіт у закупівлі не наводився.

Власниками ТОВ “Співдружність авіа буд” є Володимир Храпач та Андрій Харченко.

Раніше однією з співласниць цієї фірми була Олена Богуслаєва – дружина В’ячеслава Богуслаєва – багаторічного президента ПАТ “Мотор Січ”. Ця фірма вказувала досвідом робіт підряди для ПАТ “Мотор Січ” (зокрема, і реконструкцію палацу спорту “Юність” за 330 млн грн).